Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jest już nowy wzór wniosku o wydanie paszportu

Facebook Twitter

Zmiany weszły w życie 19 lipca. Urzędnicy proszą o korzystanie z nowych formularzy dostępnych we wszystkich jednostkach paszportowych prowadzonych przez Wojewodę Śląskiego na terenie naszego województwa. Warto na początek pamiętać, że wnioski składane na dotychczas obowiązujących drukach nie będą już przyjmowane.

Obecnie zniesiono wymóg dokumentowania prawa do ulgi przez osoby małoletnie do 18 roku życia – nie będzie konieczności okazywania legitymacji szkolnej; wyłączenie to nie dotyczy osób korzystających z Karty Dużej Rodziny, są też nowe wymogi dla fotografii dołączanej do wniosku paszportowego- chodzi o równomierne oświetlenie, zachowania symetrii w pionie wizerunku twarzy oraz widoczności brwi osoby przedstawionej na zdjęciu. We wniosku zamieszczono także pouczenie o odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdziwych danych lub ich zatajenie. Po szczegóły klikajcie na stronę urzędu wojewódzkiego.

Urząd Wojewódzki informuje też o kolejnej sobocie paszportowej. 27 lipca oprócz Katowic i Bielska, także częstochowska Delegatura Paszportowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie otwarta. Wnioski możecie składać między 9.00 a 14.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj