Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak farbować włosy, by być zadowolonym z efektu? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Kiedyś zmiana koloru włosów była możliwa tylko u fryzjera. Dostępne produkty do koloryzacji były niskiej jakości, nie gwarantowały odpowiedniej trwałości i bardzo często niszczyły pasma. Obecnie bez najmniejszego problemu znajdziemy w drogerii farbę do włosów, która gwarantuje nasycony kolor, świetnie pokrywa włosy i jednocześnie je pielęgnuje.

Wszystko to sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne farbowanie włosów. Choć to szybki i wygodny sposób, czasami może okazać się, że nie jesteśmy zadowolone z efektu końcowego. Jak powinna przebiegać dekoloryzacja włosów? Sprawdź.

Koloryzacja włosów – błędy

Dzięki farbom do włosów możemy cieszyć się zupełnie nową fryzurą. To świetny sposób na odświeżenie koloru, dodanie naturalnemu odcieniowi refleksów czy też przykrycie siwych pasm, które dla wielu kobiet stanowią problem. Nowy kolor włosów to świetna okazja do wprowadzenia zmian w swoim życiu, zmiany stylu czy też po prostu możliwość poeksperymentowania. Niestety, farbując pasma samodzielnie, nie zawsze jesteśmy zadowolone z efektu końcowego. Jakie są najczęściej popełniane błędy? Można tutaj wyróżnić:

  • nieodpowiedni dobór odcienia farby do karnacji i typu urody;
  • niestosowanie się do zaleceń zawartych w instrukcji;
  • próba zmiany koloru z bardzo ciemnego na jasny bez wcześniejszego rozjaśnienia pasm;
  • niedokładne spłukanie farby z włosów;
  • stosowanie starej, otwartej farby;
  • niewykonanie testu uczuleniowego przed koloryzacją;
  • niewystarczająca ilość mieszanki koloryzującej;
  • zbyt długi lub za krótki czas koloryzacji.

Dekoloryzacja włosów – co warto wiedzieć?

Na szczęście pomyłka w trakcie koloryzacji i kolor włosów, z którego zupełnie nie jesteśmy zadowolone, nie oznacza, że musimy czekać, aż sam się wypłucze lub co gorsza, natychmiast pokrywać go innym odcieniem farby. W takich sytuacjach bardzo przydatna okazuje się dekoloryzacja włosów z farbami od Garnier https://www.garnier.pl/. Na czym polega?

Dekoloryzacja włosów to zabieg, który umożliwia pozbycie się sztucznego pigmentu z włosów, czyli tego, który znajduje się w produktach do koloryzacji. Kiedy warto zdecydować się na dekoloryzację? Przede wszystkim w sytuacji, gdy efekt końcowy nie odpowiada naszym oczekiwaniom (np. zbyt ciemny odcień brązu wpadający w czerń) lub wygląda nieestetycznie (żółte refleksy zamiast odcienia blondu).

Warto mieć na uwadze, że dekoloryzacja to zabieg, który mocno ingeruje w strukturę pasm i wpływa na ich kondycję, dlatego też nie powinien być przeprowadzany zbyt często.

Samodzielne farbowanie włosów – o czym pamiętać?

Czy oznacza to, że samodzielne farbowanie włosów to zły pomysł? W żadnym wypadku! To bardzo dobry wybór, dzięki któremu koloryzację możemy przeprowadzić w dowolnym dla nas momencie, co znacznie wpływa na oszczędność czasu. Koloryzacja włosów w domu również umożliwia osiągnięcie świetnych efektów, jednak bardzo ważne jest, by stosować się do zasad zawartych w instrukcji obsługi. Z kolei by mieć pewność, że nowy kolor włosów nie okaże się zbyt ciemny, warto zwrócić uwagę na czas, przez jaki mieszanka powinna pozostawać na pasmach. Warto także zadbać o kondycję włosów zarówno przed, jak i po koloryzacji. Dzięki temu kolor będzie bardziej nasycony i zostanie z nami na dłużej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022