Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Informacje drogowe z Częstochowy

Facebook Twitter

Piątkowe popołudnie w Radiu Jura. Z godziny na godzinę pogoda będzie się pogarszać- alarmują synoptycy. Jeśli planujecie wyjazd na weekend poza miasto - jak zwykle o tej porze mamy dla was ważne, drogowe informacje.

fot. Michal Jarmoluk/ Pixabay

Przygotowała je Kasia Fica:

To ja może tak nietypowo zacznę od tego gdzie mogą być największe trudności i to już od jutra. Chodzi o naszą południową granicę. Ze względu na niepokojącą sytuację epidemiczną wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji zostaną skierowane na kwarantannę. To dotyczy również osób, które przekraczają granicę samochodem. Są dwa wyjątki, po pierwsze kwarantanna nie obowiązują osób zaszczepionych dwoma dawkami przeciw COVID-19 lub te osoby, które posiadają negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

Teraz już informacje z naszego podwórka. I to wcale nie są optymistyczne wieści. Już mamy niezły meksyk w centrum. Zresztą sami już się pewnie przekonaliscie. Cały odcinek od Alei Wolności tu od skrzyżowania z Jasnogórską, aż do skrzyżowania przy dworcu PKS jest ze sporymi utrudnieniami. Wiem, że kłopoty w tym rejonie odczuwają także piesi, chodzi się jak w labiryncie, zwłaszcza w rejonie pasów tuż obok przystanków vis a vis dworca PKP. Także bądźcie czujni. I już trzeba też przygotować się na kolejne utrudnienia. I to nie bedzie juz niezly meksyk a potężny armagedon. Od wtorku ruszają prace na głównym skrzyżowaniu w mieście, a więc alei tu przy dawnych kwadratach. nawet 1,5 miesiaca to skrzyżowanie ma być zamknięte. Objazdami mają kursować też wszystkie autobusy MPK.

Swoją drogą ciekawe czy drogowcy wykorzystali sprzyjającą pogodę i przyspieszyli prace przy przebudowie torowiska.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj