Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ikea nie będzie inwestować w nowe sklepy? Co z budową w Częstochowie?

Facebook Twitter

IKEA będzie lokować kapitał w istniejących punktach - takie informacje coraz częściej pojawiają się w prasie. Co w takim razie z budową IKEA w Częstochowie? Jak powiedział nam Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu, wiemy, że inwestor prowadzi rozmowy związane z wykupem gruntów pod drogę dojazdową do centrum.

Czy inwestycja ma szanse na realizację?

Prace przy budowie tej obsługi komunikacyjnej centrum prawdopodobnie rozpoczną się w 2014 roku, bez względu na to, czy te wykupy zakończą się sukcesem i firma będzie w stanie dogadać się z prywatnymi właścicielami terenów, czy też w inny sposób np. poprzez wywłaszczenie, będzie chciała pozyskać te tereny. Natomiast sama budowa kompleksu to już rok 2015, natomiast oczywiście szczegółowe informacje na ten temat będzie miała sama firma.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, są jak najbardziej ZA budową sklepu w naszym mieście. Najbliższa IKEA znajduje się dopiero w Katowicach:

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, najprawdopodobniej już w przyszłym roku ruszy budowa infrastruktury drogowej, a w 2015 mają rozpocząć się prace przy budowie centrum. Cały kompleks ma mieć 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i zostanie umiejscowiony między krajową jedynką a ulicami Solną oraz Makuszyńskiego. Inwestycja ma kosztować 15 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022