Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

II Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej na przełomie lutego i marca

Facebook Twitter

Od 27 lutego w Częstochowie będzie okazja aby posłuchać młodych muzyków w trakcie wydarzenia, które przyciąga coraz większą uwagę w kraju i za granicą.

Mówi Urszula Ledwoń, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego w naszym mieście:

Popularność tego konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, także poziom tych młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do nas. Przyjeżdżają nie tylko z Polski, również z zagranicy w tym roku mamy uczestników Islandii, Portugalii. W zeszłym roku mieliśmy uczestników z Niemiec. Konkurs robi się popularny nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Biorą w nim udział młodzi ludzie, konkurs adresowany jest do uczniów ostatnich klas szkół muzycznych pierwszego stopnia, szkół muzycznych drugiego stopnia i studentów pierwszorocznych, a limit wiekowy wynosi 20 lat.

II Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej to także szereg spotkań i wydarzeń towarzyszących. Zaplanowano wykłady, wystawy i panele dyskusyjne. Oprócz koncertów odbędą się jeszcze warsztaty orkiestrowe. Program jest bogaty bo zainteresowanie grą na instrumentach stale rośnie:

Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych graniem na instrumencie, zwłaszcza właśnie rodziców małych dzieci, ponieważ są alternatywa dla tych wszystkich elektronicznych gadżetów. myślę, że jest taki wybawienie trochę o systemie na rozwój tych młodych ludzi.

Widzimy, że poziom konkursu będzie bardzo wysoki, jesteśmy pełni optymizmu, że rzeczywiście Ci młodzi ludzie wspaniale wypadną i że przede wszystkim będzie im dawać radość granie podczas konkursu. też nie chcemy, żeby to jakiś wyścig tylko właśnie, żeby czuli po prostu na koncercie ani jak na konkursie.

– mówiły dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego Urszula Ledwoń oraz skrzypaczka Aleksandra Szwejkowska-Belica. Święto muzyki skrzypcowej w Częstochowie rozpoczyna się 21 lutego, konkurs startuje 5 dni później i potrwa do 1 marca.

Cała rozmowa na temat wydarzenia do odsłuchania poniżej:

Zapraszamy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj