Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Hulajnogę zostawimy w 31 punktach na terenie miasta. Mini parkingi dla takich pojazdów już powstają

Facebook Twitter

W Częstochowie planowanych jest 31 małych parkingów dla hulajnóg elektrycznych. W mieście działa bowiem nowy rynek komercyjnych punktów wynajmu takich jednośladów. Nie trzeba będzie zostawiać ich w przypadkowych miejscach.

W 31 lokalizacjach na terenie miasta powstaną punkty zbiorcze dla hulajnóg elektrycznych na wynajem. Pomoże to w usestymatyzowaniu parkowania tego rodzaju jednośladów, które dotąd nie było w żadnej formie uregulowane. Oznakowanie poziome wskazujące miejsca dedykowane parkowaniu hulajnóg to wyznaczone w pasie drogowym bezpieczne lokalizacje, w których rejon użytkownicy powinni się kierować kończąc podróż po mieście.

Innymi słowy, wkrótce zobaczymy prostokątne wydzielone części chodników, gdzie symbol hulajnogi poinformuje nas, że to punkt do jej pozostawienia. Jak mówi Maciej Hasik, takie mini parkingi powstaną wszędzie tam, gdzie najchętniej poruszają się osoby na hulajnogach:

Pozostawienie hulajnogi w jednym z punktów zbiorczych pozwoli na bezpieczne i nieuciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego korzystanie z tego środka lokomocji. Malowanie oznakowania poziomego trwa. Wytyczanie bezpiecznych punktów koordynuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, a proces ten jest konsekwencją porozumienia z pierwszą siecią komercyjną oferującą wynajem hulajnóg elektrycznych na terenie miasta.

Jak dodaje Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg, pierwsze wydzielone punkty do parkowania takich pojazdów już są oznakowane, wszystko powinno być gotowe jeszcze w tym sezonie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj