Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grzejniki elektryczne – dostępne rodzaje. Kiedy warto się na nie zdecydować? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Osoby, które szukają efektywnego sposobu na dogrzanie domowych pomieszczeń, często decydują się na grzejniki elektryczne. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie instalacja centralnego ogrzewania jest niedostępna bądź też niewystarczająca dla potrzeb danego budynku.

mat. nadesłany

Jak działają grzejniki elektryczne?

Grzejniki elektryczne – dostępne przykładowo na stronie https://hydrotermo.pl/ogrzewanie/grzejniki/grzejniki-elektryczne – to urządzenia, które mogą pracować poza instalacją centralnego ogrzewania. W ich przypadku źródłem ciepła jest zanurzona w czynniku grzewczym grzałka bądź też umieszczony wewnątrz grzejnika przewód grzewczy.

Nowoczesne grzejniki elektryczne najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowe źródło ciepła w budynku. Pozwalają, zwłaszcza w chłodne dni, dogrzać różnego rodzaju pomieszczenia, w których centralne ogrzewanie okazuje się niewystarczające.

Osoby mieszkające w blokach często wykorzystują grzejniki elektryczne jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Można korzystać z nich również podczas wakacyjnych wyjazdów – świetnie sprawdzą się w domkach letniskowych czy też działkowych altanach.

Jakie rodzaje grzejników elektrycznych dostępne są na rynku?

Grzejniki elektryczne można podzielić ze względu na rodzaj działania:

  • grzejniki elektryczne olejowe – są to urządzenia, które działają na zasadzie radiacji. Znajdujący się w ich wnętrzu olej powoli się nagrzewa, a następnie – oddaje do pomieszczenia nagromadzone ciepło. Grzejniki olejowe uznawane są za dobre dla alergików z uwagi na to, że nie powodują cyrkulacji powietrza,
  • grzejniki elektryczne na podczerwień – są to urządzenia wydzielające ciepło pod postacią fali, która absorbowana jest przez przedmioty, osoby i ściany, a następnie – oddawana do otoczenia,
  • grzejniki elektryczne akumulacyjne – przetwarzają energię elektryczną, w wyniku czego kumulują ciepło. Grzejniki akumulacyjne uznawane są za rozwiązanie najbardziej korzystne pod względem finansowym i ekologicznym,
  • grzejniki elektryczne konwektorowe – to urządzenia przekazujące powietrze przy pomocy procesu konwekcji. Ogrzewają zasysane zimne powietrze i oddają je do otoczenia. Z uwagi na to, że ciepłe powietrze unosi się ku górze, od razu po wyłączeniu urządzenia można odczuć ochłodzenie. Grzejniki tego typu dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach,
  • grzejniki elektryczne z termostatem – dzięki tego typu urządzeniom możliwe jest dokładne kontrolowanie temperatury we wnętrzu. Termostat wyłączy grzejnik w momencie, kiedy temperatura osiągnie pożądaną wartość.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych typów grzejników elektrycznych można poznać np. na stronie https://hydrotermo.pl/.

Czy warto zdecydować się na zakup grzejnika elektrycznego?

Można powiedzieć, że w wielu przypadkach grzejniki elektryczne uznawane są za uniwersalny sposób na ogrzanie domowych pomieszczeń. Są to urządzenia wyróżniające się niewielką wagą, toteż bez większego problemu można przenosić je z miejsca na miejsce. Ich dużą zaletą jest również częsta łatwość montażu i niewygórowana cena.

Warto dodatkowo pamiętać o tym, by przy zakupie grzejnika elektrycznego wybrać model energooszczędny, który może pomóc obniżyć stosunkowo wysokie koszty eksploatacji tego typu urządzeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024