Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

GraMY dla zwierzaków. Będą kopać piłkę na Błesznie, aby pomóc czworonogom ze schroniska (10.09)

Facebook Twitter

Pasjonaci amatorskiej piłki nożnej z Błeszna organizują kolejny charytatywny turniej. W niedzielę 10 września zagrają na boisku przy Szkole Podstawowej nr 49. Tym razem, aby wspomóc opiekę nad bezdomnymi zwierzakami.

GraMY dla zwierzaków

Mówi Daniel Krysiak, organizator akcji „GraMY dla zwierzaków”:

Daniel Krysiak: To już trzecia nasza edycja. Pierwszy raz graliśmy dla Ukrainy, rok temu – nasza druga edycja była dla Domu Dziecka w Kłobucku. Trzecia edycja będzie dla zwierzaków w schronisku przy ulicy Gilowej. Chcemy pomagać wszystkim, kto potrzebuje. Dlatego myślałem, że zwierzaki to będzie taki kolejny krok ku uzgodnieniu ze schroniska. Najpierw wolelibyśmy, żeby to były pieniądze wrzucone do puszki, będzie wygodnie, bo nie każdy też sobie zdaje sprawę z tego, że taka tańsza karma może naprawdę szkodzić zwierzakom. Turniej będzie przebiegał w naturalny sposób jak dzikie drużyny, czyli amatorskie zawody w piłkę nożną.

Cały dochód z charytatywnego turnieju piłki nożnej zostanie przekazany na rzecz schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. To placówka, której wolontariusze i miłośnicy zwierząt, pomagają cały rok. Pomoc wiąże się tym razem z aspektem sportowym. Wystarczyło stworzyć swoją drużynę i zgłosić swój udział:

Daniel Krysiak: Jest 12 drużyn. Każda drużyna może liczyć maksymalnie 12 zawodników. Na boisko może być tylko 5 zawodników plus bramkarz. Wstępnie gramy w grupie po 8 minut i faza pucharowa to już jest minut 15 i w meczu o trzecie miejsce i o pierwsze to jest czas 20 minut na mecz. Zależy nam też na kibicach. Im większa frekwencja, tym lepiej dla nas. To jest dla nas po prostu taki kopniak motywacyjny, że dzięki temu możemy robić jeszcze większe rzeczy z innymi oczywiście. Cytując klasyka – bez Was nie byłoby nas

– zaprasza i poleca Daniel Krysiak.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj