Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gościniec. Manufaktura polskiego jadła. Restauracja samochodowa (!) już otwarta!

Facebook Twitter

To bardzo trudny czas dla biznesu gastronomicznego w naszym kraju. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa, z którą zmagamy się już od kilku miesięcy. Niestety, po początkowych sukcesach walki z groźnym wirusem, zaczęliśmy zmagać się z drugą falą ataku. Jedną z pierwszych branż, które skutki tej walki odczuwa najdotkliwiej jest wspomniana branża gastronomiczna.

Historia, którą opisujemy w niniejszym artykule dla nas zaczęła się od maila, który odebraliśmy w redakcji przed kilkoma dniami:

Szanowni Państwo,

pisze do Państwa z prośbą o pomoc. Z powodu piątkowej decyzji rządu znalazłem się w dramatycznej sytuacji. Otworzyłem restauracje Gościniec. Manufaktura polskiego jadła (Kolonia Poczesna ul. Katowicka 16).
W piątek o 9:00 odbiór sanepidu, o 11:00 decyzja rządu w sprawie zamknięcia lokali gastronomicznych.
Mam zobowiązania wobec pracowników, których nie chciałbym zwalniać.
Wymyśliliśmy cos innowacyjnego – restauracja samochodowa. Chcemy działać w oparciu o formułę „zadzwoń, zamów, przyjedź, wyniesiemy Twoje zamówienie na tacy do samochodu, zapłać, zjedz, odłóż tacę we wskazane miejsce i jedź dalej” (…). 

Autorem maila był właściciel nowej restauracji, Pan Radosław Szoska. Z ciekawością zainteresowaliśmy się innowacyjnym pomysłem na biznes, o którym przeczytaliście wyżej.

Gościniec. Manufakturę polskiego jadła, odwiedziliśmy z naszym mikrofonem gdzie na miejscu o całej historii otwarcia tego nowego punktu na gastronomicznej mapie naszego regionu rozmawialiśmy z żoną Pana Radosława, z Panią Anną Pyrkosz – Szoska. Posłuchajcie zapisu wywiadu:

– rozmawiał Paweł Stępniewski.

Warto odwiedzić facebookową stronę restauracji TUTAJ.

Na koniec pozostaje nam polecić odwiedzenie restauracji Gościniec. Manufakturę polskiego jadła (Kolonia Poczesna ul. Katowicka 16)wszystkim naszym słuchaczom. Z jednej strony robimy to za apelami wszystkich przedsiębiorców, by wspierać lokalną gastronomię w tym trudnym czasie, a z drugiej strony serdecznie polecamy Wam spróbować doskonałej polskiej kuchni, w sposób, w który większość z Was jeszcze z pewnością nie miała okazji tego zrobić. Dzięki kreatywności gospodarzy tego miejsca, nawet w tak trudnym czasie pandemii, będziecie wstanie chociażby zaplanować romantyczną kolację! Smacznego dla naszych słuchaczy, a przedsiębiorcom… życzymy wytrwałości i trzymamy za Was kciuki. Wszystkim bez wyjątku. Jeszcze przyjdzie dobre. Obiecujemy.

Materiał powstał we współpracy z naszym działem reklamy. Od początku pandemii oferujemy przedsiębiorcom specjalną ofertę, dzięki której pomagamy Wam dotrzeć do jak najliczniejszej grupy odbiorców niezależnie od rodzaju biznesu który prowadzicie. Sprawdźcie szczegóły TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020