Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Głosujemy na najbardziej filmową lokację w regionie. Może źródła Zygmunta w Złotym Potoku?

Facebook Twitter

Mieszkańcy naszego regionu zdecydują, które miejsce lub obiekt wygra konkurs w plebiscycie na "Śląską Lokalizacje Filmową". Do konkursu zgłoszono aż 32 obiekty i lokalizacje z 21 miejscowości województwa śląskiego. Jest też znów nasz lokalny akcent.

Fot. janow.pl

Źródła Zygmunta w Złotym Potoku najbardziej filmową lokacją na Śląsku? Zagłosuj!

Na finałowej liście tegorocznego plebiscytu znalazł się między innymi bytomski gmach IV liceum, kultowy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, dwie katowickie lokacje: nowoczesny kompleks biurowy Global Office Park i postindustrialne Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Dla nas najważniejsze to malownicze Źródła Zygmunta w Złotym Potoku, na które mieszkańcy już mogą oddawać głosy przez internet.

Konkurs odbywa się już po raz czwarty. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 czerwca. Dodajmy chodzi o miejsce z największym filmowym potencjałem w regionie, a plebiscyt przygotowuje m.in. Instytucja Filmowa Silesia Film. Zwycięzca otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2023, a przygotowany spot promujący to miejsce będzie można oglądać np. w kinach. Dodam, że przed rokiem zwycięzcą został Okiennik Wielki, czyli skała przypominająca ruiny zamku w gminie Kroczyce na Jurze.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024