Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fuszerka na DK 46- informują słuchacze. Co na to Miejski Zarząd Dróg?

Facebook Twitter

Niedoskonałości na świeżo wyremontowanym, miejskim odcinku Drogi Krajowej nr 46. Informowaliśmy Was już o spływających do nas zdjęciach dotyczących usterek w ciągu ulicy Głównej i Przejazdowej. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg.

fot. słuchacz

Fuszerka na DK 46- informują słuchacze. Jak usterki tłumaczy MZD w Częstochowie?

Kto, kiedy oraz na czyj koszt zobowiązany do usunięcia usterek?

Maciej Hasik: Przy każdej dużej inwestycji, ale nie tylko dużej, także i mniejszych, tym bardziej przy takich rozmiarach zadaniu mamy sporządzony przy odbiorze zawsze protokół usterkowy, który zobowiązuje wykonawcę do zrealizowania określonych wykończeniowych czy poprawkowych prac w danym terminie na jego koszt oczywiście. Są to rzeczy, które nie blokują oddania do użytku całości, ale oczywiście powinny być zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z wolą i mieszkańców i inwestora, który w imieniu mieszkańców działa wykonane. Dlatego też wskazane usterki będą naprawione wiosną przez wykonawcę, bo taki protokół został sporządzony.

Jak jeszcze powstałe usterki tłumaczy MZD w Częstochowie?

Maciej Hasik: Tutaj też można się posłużyć przykładem z życia prywatnego, kiedy to budujemy dom czy wykańczamy mieszkanie, chcemy się rozliczyć i jak najszybciej wprowadzić do danego lokum. Wówczas zdarza się, że jest coś do poprawy i kiedy rozliczamy się z ekipami wykonawcy, spisujemy tego typu protokół rozbieżności i też chcemy, żeby na koszt wykonawcy, bo za to płacimy, zostało to zrealizowane jak najszybciej, we wskazanym terminie, ale z drugiej strony chcemy też wprowadzić się, jeśli to więc nie blokuje nam tej możliwości, to wówczas umawiamy się na tego typu wykończeniówki.

Tak też jest z drogą, więc tutaj proszę być spokojnym, to nie jest jakakolwiek wada poważna czy wada, która by wiązała się ze złym wykonawstwem, tylko po prostu przy dużych inwestycjach, a skala po prostu robi swoje, znajdziemy zawsze takie rzeczy, które powinny być zewidencjonowane i wykonawca zobowiązany jest do poprawy na własny koszt w danym terminie i tak jest w tym przypadku

– mówił rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Maciej Hasik.

O tej sprawie pisaliśmy tutaj:

Sprawę komentujecie także na naszym Facebooku

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj