Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja Oczami Brata z dofinansowaniem na kontynuację programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami”

Facebook Twitter

Fundacja Oczami Brata otrzymała dofinansowanie o wartości 1,5 mln zł na realizację Rządowego Programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami". 

Częstochowska Fundacja świadczenie usług asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnością rozpoczęła już w 2015 roku. Chodzi o pomoc w wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez uczestnika miejsce czy w wykonywaniu czynności dnia codziennego (przez 30-60 godzin w miesiącu). Obecnie Fundacja Oczami Brata, planuje kontynuację wsparcia asystenckiego dla ponad 100 osób – zarówno dorosłych osób z niepełnosprawnością jak i dzieci. Rekrutacja nadal jest prowadzona. To ważna informacja dla mieszkańców Częstochowy, ale też powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego. Są też jeszcze wolne etaty na stanowisku Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej, pracownicy fundacji zapewniają przygotowanie do takiej pracy.

Zainteresowanych wzięciem udziału w Programie Fundacja Oczami Brata prosi o kontakt telefoniczny pod numerem:
533-527-368 lub mailowo pod adresem: [email protected]. Fundacja Oczami Brata zachęca również do zgłoszeń do pracy na stanowisko: Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej (oferowane jest też przygotowanie do pracy). Rekrutacja: tel. 533-527-368.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024