Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Potrzebujące rodziny poznajemy od 13 listopada

Facebook Twitter

Finał świątecznej akcji „Szlachetna Paczka” coraz bliżej. Wracamy do tej pomocowej inicjatywy w naszym regionie, bo jak dotąd zgłoszonych jest kilkadziesiąt rodzin z Częstochowy i okolic, którym warto pomóc przed świętami.

fot. szlachetnapaczka.pl

Wszystkie rodziny poznaliśmy 13 listopada poprzez stronę akcji.

Będziemy przedstawiać rodziny, z którymi współpracowaliśmy w obecnej edycji, rodziny, które faktycznie potrzebują pomocy, które dzięki pomocy będą mogły ruszyć do przodu. Są to najróżniejsze rodziny, takie, o których możemy sobie nie zdawać sprawy, że coś złego mogło tę rodzinę spotkać.

Jak tłumaczy Piotr Kisielow- regionalny koordynator „Szlachetnej Paczki”, to często rodziny, które potrzebują pomocy po wypadkach losowych, problemach ze zdrowiem czy innych zdarzeniach, które pogorszyły ich warunki bytowania.

Funkcjonowali oni na co dzień. Jedno, drugie w rodzinie mogło być na tzw. etacie, wszystko było w porządku z dziećmi aż nagle przyszła choroba czy jakieś zdarzenie np. wypadek, czy problemy w pracy, które spiętrzyły wszystkie problemy finansowe, życiowe rodziny i wtedy pojawiamy się my – wolontariusze Szlachetnej Paczki i zaczynamy współpracę z taką rodziną, by ponownie mogli uwierzyć zarówno w innych i w siebie.

Potrzebni na tym etapie są darczyńcy, którzy np. w grupie znajomych czy współpracowników spełnią podstawowe marzenia rodzin. Każdy darczyńca może zobaczyć na stronie internetowej jakie są konkretnie potrzeby rodziny.

Jeśli chodzi o powiat częstochowski i powiat kłobucki na dzisiaj mamy zgłoszonych 60 rodzin, z którymi my jako Szlachetna Paczka pracujemy. Natomiast o tych rodzinach dowiadujemy się w dalszym ciągu, bo im bliżej weekendu cudów, czyli finału Szlachetnej Paczki, tym więcej zgłoszeń rodzin potrzebujących dostajemy. Wolontariusze poznają taką rodzinę, odwiedzają, dowiadują się co w rodzinie się wydarzyło i wtedy podejmujemy decyzję o dalszej współpracy

– wyjaśniał Piotr Kisielow, regionalny koordynator Szlachetnej Paczki. Finał akcji zaplanowano 11 i 12 grudnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj