Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Upadek spółki Praktiker. Jest akt oskarżenia

Facebook Twitter

Po kilku latach wreszcie nabiera tempa kwestia wyjaśnienia upadku sieci Praktiker, która pozostawiła na lodzie m.in. pracowników między innymi częstochowskiego marketu. Jest akt oskarżenia, a do sprawy wracamy po siedmioletniej przerwie.

Sklepowy złodziej z Sosnowca Tragiczny wypadek w Ślęzanach Upadek spółki Praktiker utrudnienia na autostradzie A1

Upadek spółki Praktiker

Akt oskarżenia dotyczy byłego prezesa i pełnomocnika spółki, zarządzającej siecią 25 marketów budowlanych w Polsce, trafił właśnie do sądu. Jeden z tych sklepów funkcjonował w Częstochowie. Upadłość stała się konieczna w wyniku zawierania szereg niekorzystnych lub fikcyjnych umów oraz innych działalności szkodzących sieci. Z majątku spółki wyprowadzono łącznie 15 milionów złotych, wówczas logo sklepów z materiałami budowlanymi zniknęło kilka lat temu z polskiego rynku.

Postępowanie w tej sprawie trwało od 2017 roku, przypomina kom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Analizowano ogromny materiał dowodowy, a zatrzymano dwóch mężczyzn działających na niekorzyść spółki. Już usłyszeli zarzuty, takie jak niegospodarność, posługiwanie się podrobionymi dokumentami oraz pranie brudnych pieniędzy. Grozi im do 15 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj