Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Film o częstochowskim graffiti – dwa pokazy na Mikołaja w Gaude Mater

Facebook Twitter

“Graffiti to nie tylko bazgroły czy pomazane ściany”. Zobacz film o coraz popularniejszej u nas sztuce ulicznej, zachęca Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie.

fot. facebook.com/opkgaudemater

W poniedziałek 6 grudnia specjalny mikołajkowy filmu „Szarańcza” o częstochowskiej scenie graffiti. Będą dwa seanse, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, o godz. 19:00 i 20:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, ale należy mieć wejściówkę, którą można odebrać w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Pracujemy codziennie od godz. 8:00 do 20:00 i w tych godzinach można te wejściówki odebrać.

Jak mówi Robert Jasiak, dyrektor ośrodka, to wyjątkowa propozycja filmowa dla wszystkich, którzy interesują się sztuką wokół nas, a szczególnie zainteresowani są lokalnymi działaniami artystycznymi:

Pokazuje częstochowską scenę graffiti, znakomity pejzaż tego, jak wiele dzieł sztuki znajduje się w naszym mieście, które możemy podziwiać bezpłatnie, nie wchodząc do instytucji kultury. Mamy galerię w przestrzeni miejskiej. Jest to film o tym, czym jest graffiti, jak wspaniała jest to społeczność i jacy ludzie tworzą tę społeczność.

Uliczne dzieła i okazałe częstochowskie murale w ostatnich latach zyskały ogólnokrajową popularność, często przykuwały uwagę lub towarzyszyły im kontrowersje związane z ulicznymi artystami:

Są pełni pasji tworzenia, pokazywania swojej ekspresji właśnie w taki sposób, niekoniecznie przez wszystkich akceptowany, ale niestety lub „stety” taka jest sztuka – nie musi się każdemu podobać. Jako Ośrodek Promocji Kultury staramy się wspierać wszystkich artystów. To miejsce, ośrodek to dom wszystkich artystów i artystek, dlatego bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na ten pokaz.

Dwa pokazy filmowe o ulicznych artystach w sali OPK przy Dąbrowskiego 1, już 6 grudnia – poleca Robert Jasiak. Pamiętajcie o maseczkach podczas seansu, instytucja działa w rygorze sanitarnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj