Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filharmonię poprowadzi wspólnie samorząd miasta i województwa. Jest decyzja

Facebook Twitter

Jest decyzja Sejmiku Województwa Śląskiego aby Filharmonia Częstochowska była współprowadzona i współfinansowana wspólnie z miejskim samorządem. Urząd Wojewódzki dołoży do jej budżetu 2 mln zł.

Filharmonia Częstochowska współprowadzona przez miasto oraz samorząd województwa?

Filharmonię poprowadzi wspólnie samorząd miasta i województwa

Instytucja z racji rangi swoich wydarzeń może tylko na tym zyskać

– ocenia inicjator takiego rozwiązania – Stanisław Gmitruk, wiceprzewodniczący Sejmiku.

Stanisław Gmitruk: Moja rola inspiracyjna do prowadzenia naszej Filharmonii Częstochowskiej przez województwo śląskie i Miasto Częstochowa. Dzięki temu będą środki i poziom artystyczny i organizacyjny filharmonii ulegnie dalszej poprawie. Chociaż filharmonia jest jednostką, która prowadzona jest bardzo dobrze.

Krzysztof Matyjaszczyk: Rozmowy zakończą się konkretnymi, podpisanymi umowami, które dodatkowo zasilą budżet naszej jednostki kulturalnej i dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z tego, że będziemy mieli większe możliwości, jeżeli chodzi o funkcjonowanie i działalność naszej częstochowskiej harmonii. Jesteśmy już po podjęciu tych decyzji.

Jak zapowiadał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, decyzja o współpracy została podjęta, ustalano jeszcze w ostatnich dniach dokładnie zasady współprowadzenia naszej instytucji kultury. Podpisanie stosownych umów zaplanowane jest na 30 czerwca. Jak mówił nam Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, szansę wsparcia dla częstochowskiej instytucji kultury zauważył już półtora roku temu:

Stanisław Gmitruk: Trzeba coś zrobić, żeby naszą filharmonii wesprzeć, bo zasługuje na to dzięki tej pracy i wierzę, że to moje działanie trafiło na dobry grunt. Marszałek województwa podjął temat. Pan prezydent ze swoimi służbami, zastępcą zrozumieli sprawę. To wspólprowadzenie będzie z pożytkiem dla filharmonii, ale z pożytkiem dla nas wszystkich. Ten aspekt artystyczny jest wspaniały, a będzie – wierzę, że dzięki tej współpracy z województwem jeszcze lepszy

– dodaje Stanisław Gmitruk ze śląskiego sejmiku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024