Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filharmonia Częstochowska będzie współfinansowana z kasy marszałka województwa?

Facebook Twitter

Być może na dalszą działalność Filharmonii Częstochowskiej zrzucą się samorząd Częstochowy i samorząd wojewódzki. Trwają ważne rozmowy odnośnie współfinansowania oferty kulturalnej w tej instytucji.

Filharmonia Częstochowska
Fot. czestochowa.pl

Filharmonia Częstochowska będzie współfinansowana z kasy marszałka województwa?

Jest szansa na wspólne prowadzenie, a tym samym współfinansowanie Filharmonii Częstochowskiej przez miasto oraz województwo Śląskie. Ma to uzasadnienie chociażby z racji statusu tej instytucji kultury, jej ponadregionalnego charakteru i dotychczasowej współpracy. Rada Miasta wyraziła w tej sprawie intencyjną uchwałę.

Na razie Filharmonia jest instytucją kultury prowadzoną i finansowaną przez samą Częstochowę, ale trwają konsultacje i uzgodnienia miasta z władzami marszałkowskimi. Wcześniej Marszałek Województwa Jakub Chełstowski wyraził wolę przystąpienia do tej kwestii, w efekcie interpelacji częstochowskiego radnego Sejmiku Województwa Stanisława Gmitruka, który jest obecnie wiceprzewodniczącym Sejmiku. Być może dojdzie do zawarcia specjalnej umowy, jej szczegóły są na razie jeszcze negocjowane.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj