Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Bajki polecamy tym razem w czerwcu. Start w Dzień Dziecka, zakończenie w sobotę

Facebook Twitter

Festiwal Bajki rusza w Dzień Dziecka i potrwa do 4 czerwca. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała na te kilka dni długą listę propozycji dla dzieci w każdym wieku. Oprócz warsztatów, spotkań autorskich i konkursów będzie też Literacki Piknik na wolnym powietrzu – w Parku Staszica.

fot. czestochowa.pl

Ważnym elementem jest też konkurs na książkę, specjalnie dla osób niedowidzących i niewidomych:

Sylwia Góra: Cały czas odbywa się też cykl warsztatów z przygotowania książki dotykowej. Warsztaty są z taką myślą o konkursie, który odbywa się w ramach Festiwalu Bajki – konkurs na książkę dotykową. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wziąć w nim udział, a będą fajne, atrakcyjne nagrody, to zachęcamy, żeby wziąć udział. Informacje na stronie i na Facebooku. Festiwal Bajki przenosimy na Dzień Dziecka, 1-4 czerwca – to będzie już 8. edycja.

Jak mówi Sylwia Góra, festiwal to też: warsztaty z podstaw języka migowego, zajęcia wykorzystujące… długopisy 3D, kreatywna improwizacja teatralna czy zabawy poetyckie. Co najważniejsze tym razem pogoda nie powinna pokrzyżować bajkowych planów w plenerze:

Sylwia Góra: W tym roku Festiwal Bajki będzie miał trochę inny termin. Rezygnujemy z września, w ostatnich latach trochę nam pogoda nie dopisywała i niestety nie mogliśmy zorganizować pikników w Parku Staszica. Liczymy, że tym razem uda się w czerwcu, czyli naprawdę w Dzień Dziecka. 1-4 czerwca Festiwal Bajki w tym roku. Długo oczekiwany w Częstochowie Grzegorz Kasdepke pojawi się na Festiwalu Bajki, ale autorów, autorek dziecięcych, warsztatów ilustratorskich, teatralnych będzie naprawdę bardzo dużo.

Festiwal Bajki jest już stałą pozycją na mapie częstochowskich imprez – odbędzie się po raz 8. Jego głównymi odbiorcami są najmłodsi uczestnicy kultury. To w nich organizatorzy chcą wzbudzić zainteresowanie książką. Jak dodaje Sylwia Góra festiwalowo-bajkowe wydarzenia w różnych placówkach Biblioteki Publicznej – w głównej siedzibie, w filii dziecięcej i w dzielnicach.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023