Fantastyczny mecz i zwycięstwo Rakowa z Lechią w Gdańsku 3:0

Ogromną świąteczną niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Rakowa Częstochowa. W meczu 20 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w sobotę (21.12), zdeklasowali na wyjeździe faworyzowaną Lechię Gdańsk 3:0, po bramkach Daniela Bartla, Sebastiana Musiolika i Michała Skórasia.

Częstochowianie udali się na ostatni w tym roku mecz do Gdańska osłabieni brakiem min. Petra Shwarza, Igora Sapały, Piotra Malinowskiego, Jarosława Jacha i Felicio Brown Forbesa i to Lechia była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Boisko zweryfikowało jednak aktualną formę obu drużyn. W pierwszej połowie to gdańszczanie byli bliżej zdobycia bramki – min. Sławomir Peszko trafił w słupek po ładnym uderzeniu z dystansu – ale doskonale w bramce Rakowa spisywał się Jakub Szumski. Do przerwy bez bramek, ale druga połowa należała zdecydowanie do piłkarzy Rakowa. W 59 minucie po składnej kontrze Peszko sfaulował w polu karnym Lechii Rusłana Babenko i sędzia podyktował rzut karny dla czerwono-niebieskich. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Daniel Bart. Czech był bohaterem akcji 4 minuty później, kiedy to idealnie dośrodkował na głowę Sebastiana Musiolika. Nasz napastnik zdobył bramkę w kolejnym ligowym spotkaniu i wyprowadził drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Wynik spotkania na 3:0 dla Rakowa ustalił Michał Skóraś, który wykorzystał podanie wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Jakuba Apolinarskiego.
Rok 2019 podopieczni Marka Papszuna kończą z dorobkiem 28 punktów (9 zwycięstw, 1 remis, 10 porażek), co daje bezpieczną przewagę nad strefą spadkową i perspektywę walki o czołową ósemkę na wiosnę.
Gratulujemy!!!

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 0:3 (0:0) – Bartl 59 min. (k.) Musiolik 63 min., Skóraś 83 min.
Skład Rakowa: Szumski, Kościelny, Petrasek, Piątkowski, Skóraś, Babenko, Luković, Domański (80 min. Apolinarski), Bartl (68 min. Szymonowicz), Szczepański, Musiolik (87 min. Azemović)