Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Ekonomik” otworzył się dla ósmoklasistów

Facebook Twitter

Jaką szkołę średnią wybrać? Gdzie jest najlepsza atmosfera, a gdzie najwyższy poziom nauczania? To pytania powtarzane w ostatnich tygodniach przez absolwentów szkół podstawowych. Zespół Szkół Ekonomicznych, jako jedyna szkoła średnia z naszego miasta zdecydowała się jeszcze przed wakacjami zorganizować dni otwarte.

W zeszłym roku pokazanie placówki „na żywo” uczniom z Częstochowy i regionu- nie było możliwe przez pandemię koronawirusa:

Cieszymy się, że jesteśmy tym oczkiem zainteresowania u 8-klasistów. Jest nam bardzo miło, że doceniają też nasze starania. Te starania to nie tylko dzisiaj – kolorowo i muzycznie, bo przecież tak się nie dzieje na co dzień. Chcemy pokazać, że oprócz tego, co jest w każdej szkole – książka, zeszyt, praca na lekcji, to można też coś innego zobaczyć usłyszeć i przeżyć

– mówił Maciej Trzmiel dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. W „Ekonomiku” panuje rodzinny klimat – dodaje przewodnicząca szkoły Josephin Viscio.

Przyszłam do szkoły sama. Z mojej poprzedniej szkoły tylko ja tu poszłam. Bałam się na początku, aczkolwiek poznałam tak doskonałych i tak świetnych ludzi, że jedyne co mogę powiedzieć to to, że szkołę tworzymy my uczniowie, my tworzymy atmosferę. Każda szkoła ma wady i zalety. U nas w szkole jest na szczęście mniej wad i trzeba przyznać, że z każdym nauczycielem da się dogadać. Tu jest wspaniała atmosfera – i z nauczycielami, i z młodszymi uczniami. Tu nie ma czegoś takiego, że przyjdzie osoba z I klasy i mówisz jej – nie, nie pomogę ci. U nas panuje rodzinna atmosfera i wszyscy jesteśmy na siebie otwarci

– wspaniałą atmosferę w „ekonomiku” zachwalała jedna z uczennic.

Tymczasem jeszcze do 21 czerwca ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021