Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś kolejna sesja Rady Miasta. Znów w trybie zdalnym

Facebook Twitter

Dzisiaj (18.02.) w samo południe rozpoczną się obrady Rady Miasta. Ważne tematy, dotyczące działalności w wielu aspektach życia Częstochowy w czasie epidemii i obostrzeń pojawią się w porządku obrad. Zapowiada się gorąca dyskusja, choć w trybie zdalnym.

Potem nastąpią głosowania:

Dyskusja nad propozycją zwolnienia z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych na miejscu w lokalach gastronomicznych, które z racji obostrzeń mają ograniczone możliwości prowadzenia działalności. Radni będą zastanawiać się nad przyjęciem oceny stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta Częstochowy. Dokument jest podstawą do przygotowania także takiej oceny na poziomie regionalnym, czyli wojewódzki także projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi to uchwała przyjmowana corocznie, dająca możliwość, m.in. finansowania schroniska dla bezdomnych zwierząt.

To tylko część spośród tematów do dyskusji i decyzji do podjęcia przez radę.

– informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik w Urzędzie Miasta. Wróci też kwestia opłat za odpady, czy finansowanie ważnych miejskich przedsięwzięć dzięki linii kredytowej w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Radni dyskutować mają o strefie płatnego parkowania. Lista tematów jest jednak długa:

Kolejne projekty uchwał w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiących własność miasta Częstochowy i odbędzie się dyskusja, następnie głosowanie nad nieruchomościami przy ul. Marka Perepeczki i przy ul. Wały Dwernickiego. W tym drugim przypadku będzie to zbycie w formie zamiany gruntów m.in. w celu uzyskania dla miasta gruntów pod drogi publiczne.

Sesja rozpoczyna się o godz. 12.00.

Transmisję można oglądać online. Zajrzyj TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj