Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś (22.04.) Dzień Ziemi, ale inny niż zwykle

Facebook Twitter

Dzisiaj (22.04.) obchodzimy inny niż co roku Dzień Ziemi. Epidemia koronawirusa pokazała jak wiele wytwarzamy zanieczyszczeń na co dzień, gdy ustał transport i w dużej mierze wyhamował przemysł efekt ekologiczny widzimy w danych liczbowych również w Częstochowie.

fot. Free-Photos/pixabay.com

Działania te wpływają na poprawę jakości powietrza:

Widzimy te efekty wirusa i pandemii oraz restrykcje z nią związane polegające na nieprzebywaniu w przestrzeni publicznej, przede wszystkim w powietrzu kiedy potwierdzają się dane, że podstawowym czynnikiem wpływającym na smog jest człowiek. Transport, ruch samochodowy jak również niska emisja.

– mówi Andrzej Szczerba – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Częstochowie. W tym roku prawdopodobnie czeka nas też inny sezon letnio-urlopowy, dlatego już teraz miasto planuje szereg akcji profilaktyczno-informacyjnych o ekologii, ale też inwestycje w zieleń:

Planujemy w tym roku posadzić pona 200 drzew na terenie miasta, kilkanaście klombów z kwiatami i krzewami, posprzątać część zaniedbanych terenów zielonych by mieszkańcy którzy nie będą mogli wyjechać na wakacje, mogli korzystać w szerokim zakresie z tych terenów które mają koło siebie.

– dodaje Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w UM Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj