Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień Bez Samochodu: Może do szkoły i pracy rowerem?

Facebook Twitter

Czwartek (22.09) Dniem Bez Samochodu. Oprócz darmowych przejazdów MPK dla posiadaczy samochodów, z tej okazji również okazja dla użytkowników rowerów miejskich.

Centrum Usług Komunalnych przygotowało zachętę dla wszystkich osób, które przesiądą się dzisiaj z samochodu na dwa kółka.

Łukasz Kot: To Europejski Dzień Bez Samochodu i z tej okazji Centrum Usług Komunalnych oraz Miasta Częstochowa przedłużyły darmową jazdę na rowerze do godziny. Każdy użytkownik roweru miejskiego, który 22 września wypożyczy rower miejski będzie mógł jeździć godzinę za darmo. Mam nadzieję, że mimo tego, że pogoda na razie nie dopisuje, będzie trochę więcej słońca i więcej rowerzystów i częstochowian skorzysta z roweru miejskiego

– zachęcał Łukasz Kot. Przy tej okazji sprawdzaliśmy, czy tego dnia staramy się być bardziej eko i w codziennym pośpiechu zostawiamy czasem auto na parkingu. Częstochowianie popierają samą akcję:

Według mnie takie akcje są bardzo potrzebne. Chociaż ten jeden dzień będzie wytchnienie dla środowiska, także bardzo popieram i zdecydowanie przestanę jeździć w tym dniu.

Na rower, fajnie się nim jeździ.

Nie da rady, za daleko do pracy.

Na piechotę będę chodziła. Trzeba dbać o klimat.

Jestem za bardzo do samochodu przyzwyczajony.

W ogóle nie jeżdżę samochodami, tylko rowerem.

Jest to dla środowiska, ale przede wszystkim dla nas, dla ludzi, świeży oddech, o ile jest możliwy w mieście… Jest to potrzebne.

Tyle usłyszeliśmy na ulicach miasta. Jeżeli nie musicie nie wsiadajcie dzisiaj do samochodu – spalin będzie mniej, korki też mniej uciążliwe.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023