Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drogowcy sprzątają po zimie

Facebook Twitter

Rozpoczęło się w Częstochowie pozimowe sprzątanie nawierzchni miejskich ulic. Mimo, że o zimie całkowicie jeszcze nie możemy zapomnieć - Miejski Zarząd Dróg postanowił uprzątnąć już ulice i chodniki przed Wielkanocą.

Mówi rzecznik MZD Maciej Hasik:

Maciej Hasik: Firma wykonująca usługę zimowego i letniego utrzymania miasta otrzymała zlecenie usuwania zanieczyszczeń i zamiatania począwszy od ścisłego centrum. Następnie ekipy wykonawcy sukcesywnie będą przemieszczać się z pracami porządkowymi na dzielnicy ościenne. Planowane jest posprzątanie po zimie wszystkich ulic na terenie miasta ograniczonych krawężnikiem. Jeśli aura pozwoli przed świętami Wielkanocnymi roboty z tego zakresu powinny zostać zakończone. Po zimowym sprzątaniu zostaną objęte także chodniki pozostające w stałym utrzymaniu miasta oraz pełna sieć dróg rowerowych, aktualnie wynoszące około osiemdziesięciu kilometrów.

– jak mówi Maciej Hasik, nie powinny nas dziwić też porządki na przystankach MPK. Naprawiane są ławki, oczyszczane wiaty przystankowe dla pasażerów. Te prace już się rozpoczęły:

Maciej Hasik: Prace porządkowe zrealizowały lub realizują także instytucje odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury naukowej w naszym mieście, z której na co dzień korzystają pasażerowie częstochowskiego MPK. Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie zakończyło zamiatanie peronów autobusowych i tramwajowych, a Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli Urzędu Miasta Częstochowy zlecił właśnie czyszczenie wszystkich ponad 400 wiat przystankowych wraz z myciem tzw. błoto klonów. Płyty z plexi lub hartowanego szkła w obrębie przystanków, wymianą znaków i naprawą małej architektury w ich obrębie.

– informował rzecznik MZD w Częstochowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024