Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

DPS z ulicy Ogrodowej w Częstochowie przejął grupę osób z Woźnik

Facebook Twitter

DPS prowadzony przez Caritas przy ul. Ogrodowej przyjął interwencyjnie grupę osób starszych z ewakuowanego prywatnego Domu Pomocy Społecznej w Woźnikach.

fot. sabinevanerp/pixabay.com

Sytuacja w tej placówce w ostatnich dniach była dramatyczna. W Woźnikach na COVID-19 zmarły 3 osoby, pierwsza w czwartek 9 kwietnia, dwie kolejne w poniedziałek (13.04.). Pensjonariuszy przewieziono karetkami do szpitali, osoby zdrowe od wczoraj przebywają też w Częstochowie. Są poddane kwarantannie i czekają na wyniki testów. Starszymi podopiecznymi zajmuje się dyrektor ks. Marek Bator, zakonnica oraz wolontariusze. Potrzebna jest pilnie pomoc rzeczowa:

To są osoby z województwa śląskiego, z powiatu lublinieckiego. Można się zgłaszać z pomocą na ulicę ks. Stanisława Staszica 14, jest to centrum wolontariatu przy Caritas-ie. Można też to zrobić telefonicznie pod numerem 606 308 650. Rzeczy które są potrzebne to pampersy dla osób dorosłych, środki pielęgnacyjne dla osób starszych i środki ochrony osobistej i dezynfekujące.

– apelował ks. Paweł Dzierzkowski z częstochowskiej Caritas. Przypomnijmy telefon kontaktowy w sprawie pomocy dla podopiecznych, to nr kom. 606308650.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj