Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobra forma zawodników Włókniarza w przedsezonowych turniejach

Facebook Twitter

W najbliższy piątek (08.04) żużlowcy zielonaenergia.com Włókniarza Częstochowa powinni meczem na własnym torze z Unią Leszno zainaugurować tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Nie wiadomo jednak, czy aura pozwoli na rozegranie tego meczu. Póki co formę w turniejach szlifują z sukcesami nasi zawodnicy.

W bardzo dobrej formie wydaje się być zwłaszcza Bartosz Smektała, który przed tygodniem triumfował w Memoriale im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, a w ostatni piątek (01.04) zwyciężył w turnieju o „Koronę Bolesława Chrobrego” w Gnieźnie. Nasz zawodnik wygrał z dorobkiem 16 pkt. (3,1,3,0,3,3,3), a drugie miejsce zajął inny z „biało – zielonych” Kacper Woryna z 13 pkt. (1,2,2,3,1,2,2).
W sobotę (02.04) na torze w Toruniu rozegrano PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Turniej był niezwykle silnie obsadzony, wystartowało w nim 16 najlepszych zawodników PGE Ekstraligi z sezonu 2021. Barwy Włókniarza reprezentowali Leon Madsen i Jakub Miśkowiak. Duńczyk słabo rozpoczął ściganie – od dwóch „zer” – ale potem dobrał właściwe ustawienia i imponował szybkością. Madsen ostatecznie zajął trzecie miejsce, z 12 punktami (0,0,3,2,3,3,1). Miśkowiak zajął w zawodach 13 miejsce z 5 pkt. (1,0,0,2,2). W turnieju triumfował aktualny wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów, drugi był Tai Woffinden z Betard Sparty Wrocław.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj