Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy. Zbiórka puszek do 29 stycznia

Facebook Twitter

Przypominamy w o akcji studentów Politechniki Częstochowskiej. Z pustych, umytych puszek – takich jak po kukurydzy, groszku czy karmie dla kotów – powstaną świece dla obrońców Ukrainy, bo jak tłumacza organizatorzy zagotowanie wody na takiej świecy zajmuje 8 minut, sposób na ogrzanie się czy wysuszenie ubrań.

To styczniowa odsłona akcji „Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy”. W grudniu w Częstochowie zebrano kilka worków pustych puszek oraz worek parafiny.

Zbierane są puszki po produktach spożywczych, po karmie dla zwierząt, po farbach. Muszą być czyste – to warunek wykorzystania ich do produkcji świec. Potrzebna jest także parafina.

Nie nadają się puszki po napojach!

Zbiórka prowadzona jest do 29 stycznia w Biurze Studentów Zagranicznych Politechniki Częstochowskiej przy ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 69 – to budynek rektoratu uczelni.

W akcję – oprócz osób prywatnych – mogą włączyć się także firmy, jeśli np. używają w swojej działalności produktów sprzedawanych w takich puszkach i gromadzą ich bardzo wiele. Aż prosi się, aby w takim przypadku umyte puszki przekazać hurtem do punktu zbiórki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024