Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czym powinien się charakteryzować plecak dla dziecka? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Plecak dla dziecka kojarzy się przede wszystkim z wyprawką dla ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. To zrozumiałe, że rodzice w trosce o zdrowie i wygodę swoich pociech pragną sprawić im plecak nie tylko ładny, ale też praktyczny. Czym powinien charakteryzować się taki plecak?

plecak
mat. nadesłany

Solidna konstrukcja

Nie od dziś wiadomo, że porządny plecak musi być trwały, a nie – mówiąc potocznie – wiatrem podszyty. Kupując w sprawdzonych sklepach, jesteśmy w stanie ocenić na pierwszy rzut oka jakość materiałów. Jeśli nie mamy takich sprawdzonych miejsc, zapytajmy znajomych, którzy mają już doświadczenie w kompletowaniu wyprawki dla ucznia, jakie miejsca polecają. Jeśli nie jesteśmy pewni, niewątpliwie lepiej udać się do takiego sklepu, niż kupować online. Wybierając model plecaka, zwracajmy uwagę na szerokie, możliwe do wyregulowania paski oraz na stabilne, mocniejsze dno, które przez kolejne lata będzie przecież dźwigać pokaźny zbiór podręczników, elementarzy, książek z biblioteki, zeszytów, przyborów plastycznych, stroju na lekcje wychowania fizycznego, butów na zmianę, drugiego śniadania. Jak widzimy, lista szkolnego bagażu wydaje się nie mieć końca. Dlatego bez wątpienia porządny plecak musi stanowić gwarancję komfortu naszej pociechy.

Funkcjonalne kieszenie

Chodzi oczywiście o organizację przestrzeni. Plecaki zazwyczaj mają dwie duże komory – jedna na książki i zeszyty, druga na strój na ćwiczenia, parasolkę, pudełko ze śniadaniem i picie. Warto, aby były wyposażone w dodatkową, wewnętrzną kieszeń na ścianie stykającej się z plecami. Tutaj najbezpieczniej trzymać cenny bagaż, taki jak portfel, a w przypadku starszych dzieci telefon, powerbank czy inne ważne przedmioty. Dobrze, aby plecak posiadał dodatkowe kieszenie specjalne – oddzielnie na butelkę z wodą czy termos z herbatą, oddzielnie na kanapki. W ten sposób w razie wsadzenia do plecaka niezakręconej wody nie ryzykujemy zalaniem wnętrza, w tym cennej zawartości, a więc podręczników czy legitymacji.

Modele na kółkach

Wśród plecakowych ofert znajdziemy między innymi plecaki na kółkach na Empik.com, czyli przykładowe rozwiązanie dla rodziców bojących się, że w tym roku ich pociecha będzie musiała dźwigać dwa razy więcej bagażu, niż są w stanie unieść jej plecy. Za pomocą specjalnej rączki dziecko może ciągnąć plecak za sobą. To dobre rozwiązanie dla dzieci mieszkających blisko szkoły, do której prowadzi porządnie wyasfaltowana droga.

Estetyczny wygląd

Ostatni, ale wcale nie gorszy aspekt wyboru plecaka odnosi się do jego wyglądu. Kiedy dziecko jest małe, warto pozwolić mu wybrać plecak z ulubionym motywem z filmów czy gier, natomiast dorastającemu dziecku, które lada moment stanie się nastolatkiem, można zaproponować plecaki z nowoczesnym designem i kolorem. W końcu kurtki, spodnie, bluzki i sukienki można zmieniać do woli, ale plecak pozostanie z dzieckiem na dłużej – to ono będzie codziennie nosić na barkach plecak, pozwólmy zatem, aby miało swobodę wyboru zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024