Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski sztab WOŚP podsumował finał

Facebook Twitter

Ponad 655 tys. zł zebranych podczas ostatniego 31 finału WOŚP w Częstochowie robi wrażenie. Padł rekord zbiórki, również podczas licytacji złotych serduszek.

Zdjęcia: Łukasz Kolewiński / czestochowa.pl

Sztab w naszym mieście jest jeszcze przed końcowym podsumowaniem, ale odnotowuje wyjątkową szczodrość darczyńców w mieście i regionie:

Natalia Zalas: Firma Wkrętmet wylicytowała w tym roku serduszko za 600 tysięcy złotych. To taki częstochowski wkład w finał w Warszawie. Wszystko się udało, ogrmone podziękowania powinniśmy pokierować w stronę naszego koordynatora Mateusza, bo Mateusz chociaż jest wieloletnim wolontariuszem, pierwszy raz podjął się bycia koordynatorem finału w Częstochowie.

Ocenia w rozmowie z Mariuszem Osyrą – Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP.

Zdjęcia: Łukasz Kolewiński / czestochowa.pl

Sztabowicze w liczbie kilkudziesięciu osób stanęli na wysokości zadania, podobnie jak ogromna rzesza wolontariuszy, często bardzo młodych ludzi. Do tego lokalni sponsorzy:

Natalia Zalas: Wiadomo, że nad finałem pracowała cała masa ludzi. Bardzo dużo lokalnych firm wsparło nas finansowo abyśmy mogli zorganizować ten finał. Podobniej jak zorganizowali imprezy towarzyszące. To uatrkacyjnienie finału. Częstochowianie mogli skorzystać z nurkowania, morsowania, turnieju siatkówki, była masa atrakcji, których brakowało przez ostatnie dwa finału, bo ciągle coś stawało nam na drodze.

Pandemia tym razem nie przeszkodziła, odbyły się wszystkie wydarzenia w bogatym programie 31. finału WOŚP.

Zdjęcia: Łukasz Kolewiński / czestochowa.pl

Już pojawia się kwestia współpracy w następnych latach i plany na finał zbiórki za rok:

Natalia Zalas: Nie zrobiliśmy jeszcze podsumowania, jeszcze przyjdzie na to czas, bo tyle co skończyliśmy liczenie. Są oczywiście już pomysły na przyszły rok – co zrobić trochę lepiej lub sprawniej. Z każdym rokiem nabieramy doświadczenia, kolejne kontakty, powoli coś kiełkuje w głowie. Na pewno też osoby które pierwszy raz z nami współpracowały, np. siatkarze z amatorskiej ligi siatkówki już zapowiedzieli, że z chęcią podejmą się tego w przyszłym roku. Mam nadzieję, ze to będą wieloletnie współprace i że w przyszłym roku zrobimy to jeszcze lepiej.

– podsumowywała w Radiu Jura Natalia Zalas z WOŚP w Częstochowie.

Zdjęcia: Łukasz Kolewiński / czestochowa.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024