Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska Biblioteka zaprasza na weekend z warsztatami animacji i historyczne spotkanie

Facebook Twitter

Trwa bogaty w wydarzenia maj w naszym mieście. Najbliższy weekend to specjalne warsztaty dla dzieci dotyczące animacji. Zaproszenie do zainteresowanych kieruje Biblioteka Publiczna w Częstochowie i jej Filia nr 18.

Bibliotekarze w Częstochowie protestują

Jeszcze zdążycie zapisać się na te zajęcia:

Sylwia Góra: Spotykamy się w Filii nr 18 przy ul. Nadrzecznej. Tam odbędą się bardzo atrakcyjne warsztaty animacji filmowej, z grupą Poklatkowo, która specjalizuje się w tego typu warsztatach. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci 20 maja o godz. 17:00, a kontynuacja w sobotę o godz. 10:00. Wciąż mamy wolne miejsca. Zapisy obowiązują. Informacje wszystkie na stronie internetowej i na Facebooku.

Jak mówi Sylwia Góra, szczegółów szukajcie w częstochowskiej Bibliotece.

25 maja z kolei Filia nr 9 poleca spotkanie z historią, także dotyczącą Powstania Warszawskiego i świadków wydarzeń II wojny światowej. Przed nami wyjątkowe spotkanie autorskie:

Sylwia Góra: Spotkamy się z Michałem Wójcikiem. Michał Wójcik zajmuje się przede wszystkim historią, natomiast ostatnio porozmawiał – w formie dużej książki, wywiadu rzeki – z Wandą Traczyk-Stawską, czyli najlepiej znaną postacią związaną z Powstaniem Warszawskim, ale też postacią kobiety bardzo silnej, która często i chętnie wypowiada się na temat tego, co dzieje się dziś, we współczesnej Polsce. Próbowaliśmy również zaprosić panią Wandę, ale ze względu na wiek i obecne samopoczucie i stan zdrowia nie dała rady tego zaproszenia przyjąć.

Do rozmów z Michałem Wójcikiem zachęcała Sylwia Góra z Biblioteki w naszym mieście. To wydarzenie 25 maja o godz. 18:00 w filii przy ul. Nowowiejskiego.

fot. facebook.com/bibliotekaczestochowa

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023