Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Noc Muzeów: Atrakcje w Częstochowie już w najbliższą sobotę

Facebook Twitter

Warto zapamiętać datę 21 maja. W najbliższą sobotę możemy za darmo odwiedzić placówki muzealne w Częstochowie i regionie. To wszystko w ramach akcji „Noc Muzeów", na którą przygotowane są specjalne wydarzenia. Tak jest w całym kraju, zaproszenia na wystawy nie mogło zabraknąć i u nas. 

fot. facebook.com/MuzeumCzestochowskie

W ramach tegorocznej, dopinanej jeszcze w szczegółach Nocy Muzeów mieszkańcy odwiedzający wszystkie placówki Muzeum Częstochowskiego będą mogli zapoznać się ze stałą ofertą wystawienniczą, ale czekają nas i specjalne eventy. W Noce Muzeów chętnie odwiedzamy prezentowane ekspozycje gremialnie, rodzinnie, czy w gronie przyjaciół szukając nowych wrażeń i atrakcji.

Nasze Muzeum Częstochowskie przybliży historyczne dzieje czy dziedzictwo kulturowe, które np. pozwalają lepiej poznać nasz region. Ale będzie też coś z ceramiki ukraińskiej, nocne motyle, stare banknoty, czy XIX-wieczne malarstwo Mehoffera.

Podczas akcji, którą zaplanowano na 21 maja w naszym mieście swoje bramy otworzą m.in. Muzeum Częstochowskie, Galeria Dobrej Sztuki, Multicentrum Zodiak, Rezerwat Archeologiczny czy Archiwum Państwowe. Zajrzymy do warsztatu pracy artysty, do kopalni rud żelaza i zobaczymy multimedialne pocztówki z Częstochowy.

Przygotowywane wystawy będę dostępne dla odwiedzających w godzinach od 17:00 do 23:00.

To zwykle wieczorne zwiedzanie cieszy się właśnie największym powodzeniem.

facebook.com/MuzeumCzestochowskie

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023