Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowianka Julia Nowicka w siatkarskiej reprezentacji Polski

Facebook Twitter

Przed kadra Jacka Nawrockiego pierwsze zgrupowanie, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu ,,Szczyrk” – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Zaplanowane zostało na okres między 4 a 25 czerwca.

fot. TaniaVdB/pixabay.com

Obok Julii trenować będzie 16 zawodniczek. Grająca na co dzień w drużynie Grot Budowlanych Łódź zawodniczka jest jedną z uczestniczek częstochowskiego, miejskiego projektu ,,Twarze Przyszłości”, realizowanego w związku z trwającym rokiem 800-lecia pierwszej udokumentowanej wzmianki o naszym mieście. O szczegółach tego projektu przeczytacie na radiojura.pl

Julia Nowicka jest jedną z postaci prezentowanych w ramach miejskiego projektu ,,Twarze Przyszłości”. Złożą się na niego sylwetki osób między 20. a 40. rokiem życia, które swoją działalnością w znaczący sposób wpływają na oblicze miasta – twórców, sportowców, społeczników, animatorów kultury czy osób aktywnych w biznesie. Większość urodziła się w Częstochowie; inni przyjechali do niej i zostali. Są też osoby, które z miasta wyjechały, lecz czują się z nim mocno związane i promują je daleko poza jego granicami.

Poprzez stronę internetową projektu – www.twarze.czestochowa.pl –można zgłaszać swoje kandydatury do grona ,,Twarzy Przyszłości”. Spośród nich zostanie wybranych 8. Pełne grono liczyć będzie 88 osób – ta liczba ma symbolicznie przypominać o jubileuszu ośmiu stuleci, które upłynęły od pierwszej pisanej wzmianki o Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020