Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa znów kusi studentów medycyny by swoją ścieżkę zawodową rozpoczęli w naszym mieście

Facebook Twitter

Kto konkretnie może ubiegać się stypendium i co jeszcze miasto oferuje przyszłym lekarzom?

fot. DarkoStojanovic/ pixabay.com

To zachęta dla studentów VI – czyli ostatniego roku kierunków medycznych. Średnia ocen – nie mniejsza niż 3,5. To te osoby, mogą składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach programu ,,Dostępny Lekarz”. Program tak jak powiedziałeś, ma zachęcić przyszłych lekarzy, aby związali się z Częstochową na jak najdłużej. Według regulaminu: studenci VI roku kierunku lekarskiego, po zakończeniu kształcenia (nie później niż w ciągu 18 miesięcy) są zobowiązani pracować (przynajmniej przez 3 lata) w miejskim szpitalu w Częstochowie. Stypendium pieniężne (maksymalnie 2 tys. zł) będzie przyznawane na okres 9 miesięcy (czyli tyle, ile trwa rok akademicki). Wnioski wraz z kompletem dokumentów można złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 września w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej. To druga edycja projektu. Jak dotąd miasto skusiło swoją ofertą trzech studentów.

– informacje zebrała Katarzyna Fica

Mogą na nie liczyć ci, którzy zaliczyli w terminie V rok studiów, mają wpis na kolejny rok akademicki i uzyskali stosowną średnią ocen (minimum 3,5). Stypendystom nie będzie wolno powtarzać roku, na który złożyli wniosek o stypendium. Nie będą mogli też korzystać z urlopów określonych w regulaminie studiów.

Wnioski wraz z kompletem dokumentów (w załączniku) można złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 września na adres: Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, z dopiskiem ,,Dostępny Lekarz”.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie TUTAJ.

Co ważne, jest to pomysł na łagodzenie problemów kadrowych w miejskim szpitalu, mówił nam jego dyrektor na starcie projektu:

Oceniają prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk i Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Stypendium pieniężne, maksymalnie 2 tys. zł będzie przyznawane na okres 9 miesięcy, czyli na okres trwania roku akademickiego.

– dodaje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Wnioski wraz z kompletem dokumentów można złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 września na adres Urzędu Miasta Częstochowy z dopiskiem Dostępny Lekarz.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj