Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czasu coraz mniej. Przebudowę DK91 i budowę estakady dokończy NDI. Jest umowa

Facebook Twitter

Czas ucieka, teraz prace muszą wreszcie przyspieszyć. Mowa o dokończeniu przebudowy miejskiego odcinka DK91, czyli al. Wojska Polskiego. Zarząd Dróg podpisał wreszcie umowę na dokończenie prac. Poprzedni wykonawca nie porozumiał się z miastem w kwestiach finansowych i odstąpiono od umowy.

fot. mzd.czest.pl

Nowa umowa jest sfinalizowaniem ponownego przetargu w zakresie przebudowy tej trasy.

Maciej Hasik: Prace, zgodnie z zakończoną przed kilkoma tygodniami procedurą przetargową, realizować będzie konsorcjum firm NDI. Inwestycja zostanie zrealizowana w niezmiennym do pierwotnych założeń zakresie, zgodnie z projektem dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Termin zakończenia inwestycji, jaki wyznaczył w umowie zamawiający to 30 listopada przyszłego roku. W przeciągu kilkunastu kolejnych dni na budowie pojawią się ekipy wykonawcy

– mówi Maciej Hasik, rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg. Wraz z powrotem ekip spodziewajmy się nowej organizacji ruchu i utrudnień dla samochodów. Potrzebne są na przebudowywanym odcinku bowiem nowe przeprawy dla pieszych, przebudowa skrzyżowań i budowa nowej rakowskiej estakady. Ma być wreszcie w jej sąsiedztwie skuteczna ochrona przed hałasem. To dobra informacja dla okolicznych mieszkańców:

Joanna Holi–Sosnowska: Nowa estakada będzie wyposażona w ekrany akustyczne, a to jest jeden z elementów, o który długo mieszkańcy wnioskowali. Ci, którzy znają ten teren, obszar tego skrzyżowania, to doskonale wiedzą, że w bardzo bliskiej odległości od estakady znajdują się mieszkania wielorodzinne, jest to zabudowa wielorodzinna, wysokie bloki.

Wyciszenie hałasu ze „starej gierkówki”, to jedno z głównych zadań, które ma spełniać nowa, lepsza estakada,

– mówi Joanna Holi–Sosnowska, dyrektor MZD w Częstochowie.

Joanna Holi–Sosnowska: Te ekrany są rzeczą bardzo potrzebną, bardzo oczekiwaną przez mieszkańców. M.in. z tego powodu ta estakada będzie zdecydowanie lepsza. Poza tym wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z nowym obiektem inżynieryjnym, robionym w nowej technologii, bezpieczniejszym, więc myślę, że to są te elementy, które zdecydowanie odróżniają od tego, co jest teraz.

Przypomnijmy ekipy mają wrócić na teren budowy w ciągu kilku tygodni, o zmianach w ruchu na częstochowskich ulicach, w związku ze wznowieniem prac będziemy informować was na bieżąco.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023