Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Choroby rzadkie w sieci. Resort zdrowia uruchamia nową platformę

Facebook Twitter

Choroby rzadkie - tej tematyce poświęcony jest nowy, internetowy serwis uruchomiony przez Ministerstwo Zdrowia.

Nie hejtuję- reaguję Bądź bezpieczny seniorze Oszustwo internetowe Oszuści na Bookingu Internetowe Konto Pacjenta
Fot. Pixabay

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło platformę internetową „Choroby Rzadkie”, która ma na celu ułatwienie dostępu do wiarygodnych informacji na temat tych schorzeń. Strona jest jednym z elementów Planu Dla Chorób Rzadkich, który został zapoczątkowany przez Ministerstwo.

Nowa platforma ma być kompleksowym źródłem informacji, głównie dla pacjentów i ich rodzin, ale także dla pracowników ochrony zdrowia i instytucji publicznych. Minister zdrowia, Katarzyna Sójka, podkreśla, że ważne jest budowanie świadomości społecznej w zakresie chorób rzadkich.

Platforma została stworzona przez ekspertów zajmujących się chorobami rzadkimi we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Jej celem jest zapewnienie pacjentom i lekarzom łatwego i szybkiego dostępu do potrzebnych informacji.

Strona internetowa, która jest dostępna pod adresem https://chorobyrzadkie.gov.pl/, będzie regularnie aktualizowana o nowe treści. Autorzy projektu apelują do wszystkich zainteresowanych, aby korzystali z tej platformy jako wiarygodnego źródła informacji na temat chorób rzadkich.

Strona dostępna jest pod adresem: chorobyrzadkie.gov.pl

/PAP

Czytaj także

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj