Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chirurgia i Traumatologia Dziecięca na Parkitce nie podzieli losu laryngologii? Oddział ma działać

Facebook Twitter

Oddział Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu na Parkitce nie zostanie zamknięty. Dyrekcja uspokaja, choć przyznaje że boryka się z poważnymi brakami kadrowymi.

Anna Kołodziejska

Chirurgia i Traumatologia Dziecięca na Parkitce ma działać

Trudną sytuację, która może doprowadzić do problemów z obsadą na oddziale nagłośniła lekarka-rezydentka Anna Kołodziejska.

W poniedziałek (12.06) doszło do rozmów dyrektora szpitala z lekarzami. Informacja o możliwym zamknięciu oddziału chirurgii dziecięcej w wojewódzkim szpitalu wywołała duże poruszenie wśród mieszkańców, także w regionie. Głos zabrali członkowie władz wojewódzkich, radni w Częstochowie, w sprawie też zebrała się we wtorek (13.06.) miejska Komisja Zdrowia.

– mówiła Ewa Lewandowska, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miasta Częstochowy. Oddział nie zostanie zamknięty, jednak faktem jest, że placówka zmaga się z niedoborem lekarzy, szuka specjalistów także wśród obcokrajowców, informuje szefostwo placówki.

– ocenia Marcin Pakulski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Nie ma planów zawieszenia pracy oddziału chirurgii dziecięcej, na razie udało się na okres letni zabezpieczyć dyżury. Oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Częstochowy i okolicznych miejscowości, ale też z Piotrkowa, Lublińca czy Myszkowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024