Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz zarejestrować pojazd w urzędzie? Czekają Cię kolejki!

Facebook Twitter

Ogromne kolejki do okienek przy rejestracji pojazdów to zwyczajowy obrazek w urzędach na początku stycznia. O tej porze roku najczęściej sprzedajemy, wyrejestrowujemy i kupujemy samochody, mówią pracownicy magistratu. Dodatkowo nie sprzyja interesantom zmiana w przepisach.

Dlatego kolejki rosną, a urzędnicy apelują o cierpliwość.

Pytał Jolantę Włodarkiewicz-Piątek, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Mariusz Osyra. Nie trzeba się spieszyć, w obawie przed urzędowymi karami za niedopełnienie formalności urzędowych na czas. W magistracie pojawiają się głównie właściciele samochodów, którzy weszli w ich posiadanie jeszcze w 2019 roku. Wcześniej nie przewidziano tak dużej aktywności interesantów…

Dodaje Żaneta Ślęzak z częstochowskiego magistratu. Brak odpowiedniej liczby naklejek kontrolnych pojawił się w wielu referatach rejestracji pojazdów w regionie. Wszystko z uwagi na duże zainteresowanie klientów urzędów. Pośpiech nie jest wskazany, oszczędzi nam też marnowania czasu w długich kolejkach.

Dodaje i uspokaja interesantów Jolanta Włodarkiewicz-Piątek z Wydziału Spraw Obywatelskich. W częstochowskim magistracie rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj