Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu organizuje Dni Otwarte. Trzeba się zapisać

Facebook Twitter

MOPS z Częstochowy zapowiada dni otwarte Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Na przyszły tydzień (24-25.10) przygotowano specjalne zajęcia i konsultacje ze specjalistami.

MOPS z Częstochowy zapowiada dni otwarte Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Zaplanowane są one na przyszły tydzień (24-25.10). W ramach wydarzenia przygotowano specjalne zajęcia i konsultacje ze specjalistami.

Olga Dargiel: Centrum to jest ośrodek wsparcia, który działa w strukturach MOPS już długo, bo od 1994 roku. Oferuje on wieloprofilową terapię dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością intelektualną, w tym ze sprzężeniami, ale także dzieciom i młodzieży z mikrodeficytami, z różnego rodzaju problemami rozwojowymi. Centrum pomocą obejmuje również rodziców. To bardzo ważne dlatego, że daje im wsparcie, możliwość skorzystania z konsultacji, z porad, ale także z instruktażu ćwiczeń, które później rodzice mogą kontynuować z dzieckiem w domu.

– mówi Olga Dargiel, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie i zachęca do udziału w konsultacjach:

Olga Dargiel: Będzie można zwiedzić ośrodek, porozmawiać również z kadrą, która jest tam zatrudniona, ale także zakwalifikować dziecko do udziału w zajęciach indywidualnych, czy grupowych już po zakończeniu dni otwartych. Zachęcamy również do skorzystania podczas Dni Otwartych z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami. Będą na państwa czekać: logopeda, oligofrenopedagog,fizjoterapeuta, psycholog.

Dni otwarte Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie odbędą się 24 i 25 października, to wtorek i środa w przyszłym tygodniu. Centrum ma siedzibę przy ul. Jasnogórskiej 34/36.

W ramach Centrum działają: dom dziennego pobytu im. Misia i Margolci, Ośrodek Rehabilitacji Usprawniającej, Ośrodek Konsultacji i Poradnictwa oraz klub dziecka i rodzica „Słoneczko”.

Plan Dni Otwartych Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu

  • zwiedzanie ośrodka – 25.10.2023 r., w godzinach: 9.30 – 11.30
  • zajęcia otwarte: wtorek 24.10.2023 r. – w godzinach: 10.00 – 11.00 – EEG Biofeedback, w godzinach: 11.00- 12.00 – Integracja Sensoryczna
  • zajęcia otwarte: środa 25.10.2023 r. – w godzinach: 9.30 – 10.30 – metoda Affolter, w godzinach 10.30 – 11.30 – DUNAG 02

Konsultacje ze specjalistami – organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt osobisty lub telefoniczny w celu ustalenia konkretnej godziny konsultacji. Można dzwonić pod numer: 34 3615943.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj