Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Kiedrzyna znów do przebudowy, przy Ludowej, Sejmowej, Gruszowej

Facebook Twitter

Wraca dyskusja nad potrzebną przebudową głównego skrzyżowania w Kiedrzynie. Jak zachowają się mieszkańcy dzielnicy? Czy tym razem miasto przeprowadzi zapowiadaną inwestycję? Właśnie częstochowianie mogą ocenić, co drogowcy planują w tym rejonie.

utrudnienia w Wydziale Spraw Obywatelskich, Kiedrzyn, programy zdrowotne dla mieszkańców Częstochowy

Kiedrzyn do przebudowy. Są plany miasta

Skrzyżowanie ulic Ludowej i Sejmowej w Kiedrzynie jest od dawna niefunkcjonalne, ruch wylotowy z Częstochowy jest tutaj na tyle duży, że bezpieczeństwo pieszych wymusza konieczność zmian. Miasto wraca do pomysłu przebudowy, a od 23 października do 13 listopada, możemy zapoznać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Ważne będą sugestie i obserwacje najbardziej zainteresowanych, bo w minionych latach plany w rejonie ulicy Gruszowej oraz krzyżówki Sejmowej, Ludowej i Kisielewskiego były skutecznie blokowane. Miał być tutaj doprowadzony korytarz północny, ale po protestach pomysł zarzucono. Niestety tutaj łączą się dwie drogi wojewódzkie i coraz bardziej obciążona ruchem ulica prowadząca przez dzielnicę. Potrzeba więc nowych drogowych rozwiązań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj