Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Całe 3 dni świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru

Facebook Twitter

W kalendarzu to jeden dzień, ale świętowanie na scenie Teatru Mickiewicza w Częstochowie potrwa przez cały weekend. Przed fanami kultury 61. Międzynarodowy Dzień Teatru.

To okazja do zwiedzania miejskiej instytucji od kuchni, ale przede wszystkim zapoznania się z najnowszym tytułem:

W tym roku wreszcie, po przerwie będziemy mogli świętować pełną parą. Mamy fantastyczny spektakl na tę okazję – „Kandyd, czyli optymizm” Voltaire’a w reżyserii Rafała Szumskiego. Zapraszamy naszych widzów w piątek, sobotę i niedzielę. Warto przyjść, warto obejrzeć, bo na scenie dzieje się bardzo dużo, jest absolutna energia wiele zdarzeń, 10 aktorów, którzy odtwarzają aż kilkadziesiąt postaci. Także myślę, że warto. W piątek gramy o godz. 19:00, w sobotę o 17:00, a w niedzielę o 19:00.

Jak zauważa Katarzyna Szeląg z częstochowskiego teatru, ostatnie lata w pandemii nie pozwalały w pełni wykorzystać atrakcji planowanych na Międzynarodowy Dzień Teatru. Tym razem aktorzy zapraszają widzów od piątku do niedzieli (25-27.03).

Nie świętujemy tylko jednorazowo. Planujemy przedłużyć to świętowanie też, dlatego że sami jesteśmy spragnieni, aby celebrować to święto. Pandemia uniemożliwiła nam szereg zdarzeń, a teraz mamy nadzieję, że wypełnimy publiczność po brzegi przez kilka dni z rzędu. À propos święta teatru zawsze staramy się zaprezentować naszym widzom atrakcyjny spektakl, który przykuje ich uwagę, a Kandyd jest naszym najnowszym dziełem. Po kilku tygodniach przerwy od grania tego spektaklu warto przyjść i zobaczyć to przedstawienie.

Kto nie zdąży w weekend, „Kandyda” będzie mógł zobaczyć również w kolejnym tygodniu. Polecała Katarzyna Szeląg z Teatru Mickiewicza.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022