Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Blisko 200 interwencji strażaków w naszym regionie w związku z wichurami

Facebook Twitter

Uszkodzone dachy, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. O poranku trwa sprzątanie po wichurach w naszym regionie. W powiecie kłobuckim strażacy interweniowali 42 razy w ciągu ostatniej doby. Wiatr uszkodził dachy domów jednorodzinnych w Truskolasach, Miedźnie, Przystajni i Puszczewie.

fot. facebook.com/Henryk.Kiepura.Starosta

Mundurowi zabezpieczali też kilka budynków gospodarczych, z których wiatr zerwał poszycie dachu, tak było m.in. w Willkowiecku i Natolinie. 14 zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku było zaangażowanych w działania, aż 53 samochody jednostek OSP. Łącznie tylko w powiecie kłobuckim interweniowało ponad 300 strażaków.

fot. facebook.com/Henryk.Kiepura.Starosta

Częstochowscy strażacy interweniowali ponad 100 razy:

Miniona doba była bardzo pracowita dla częstochowskich strażaków. Interweniowaliśmy 130 razy, z czego blisko 120 zgłoszeń to usuwanie skutków silnego wiatru, który przeszedł przez teren miasta miasta i powiatu częstochowskiego. W większości przypadków to niewielkie interwencje dotyczące powalonych drzew bądź ich konarów. Odnotowano również 18 przypadków uszkodzeń poszycia dachowego na obiektach. Szczęśliwie, mimo tak dużej liczby interwencji, na skutek nawałnic nikt nie został poszkodowany

– informuje młodszy brygadier Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023