Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Silny wiatr w całej Polsce. Częstochowscy strażacy Interweniowali już m.in. w Mstowie

Facebook Twitter

Połamane gałęzie usuwają z ulic częstochowscy strażacy. Interweniowali też w Mstowie. Tak wygląda czwartkowy poranek w naszym regionie. Silny wiatr zerwał obróbkę blacharską z dachu Gminnego Ośrodka Kultury. Strażacy zabezpieczają teraz ten budynek.

Wichura uszkodziła też dach marketu budowlanego przy skrzyżowaniu Szajnowicza Iwanowa i Okulickiego w Częstochowie. Nikt nie został poszkodowany.

Bez prądu są mieszkańcy miejscowości Lgota Mała, Wikłów, Jacków Kolonia, i ulic Stawowej, Warszawskiej i Żabiej w miejscowości Lipicze. To rejon gminy Kruszyna i Kłomnic. Tauron informuje, że prąd powinien zostać przywrócony do godziny 10:00.

Wiatr, jak wynika z prognoz IMGW, będzie z nami przez cały czwartek. Do wieczora obowiązuje ostrzeżenie synoptyków przed porywami z prędkością dochodzącą do 115 km/h w naszym województwie.

AKTUALIZACJA 

Strażacy z Komendy w Kłobucku interweniują od rana w całym regionie. Powalone drzewa usuwają z ulic między innymi w miejscowościach Zimnowoda, Kopiec, Mokra, Panki, a także w samym Kłobucku. Zabezpieczają też budynki, z których wichura uszkodziła dachy. Tak było m.in. w Puszczewie niedaleko Wręczycy tam poderwana została blacha w domu jednorodzinnym, i w Parzymiechach tutaj z kolei oderwała się papa z budynku wielobranżowego.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj