Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Blisko 1500 mieszkańców Gminy Koniecpol nie ma wody! [FOTO/WIDEO]

Facebook Twitter

Z powodu suszy zupełnie powysychały studnie. Problem dotyczy dokładnie 12 miejscowości, które od wielu lat czekają na budowę kanalizacji.

Posłuchajcie co na miejscu usłyszał od władz gminy i od mieszkańców borykających się z tą trudną sytuacją nasz reporter:

– mówił Andrzej Perliński sekretarz Gminy Koniecpol oraz mieszkańcy. Jedyną nadzieją dla osób pozbawionych stałego dostępu do wody są strażacy z lokalnych jednostek OSP oraz Państwowej Straży Pożarnej, którzy dowożą ją beczkowozami. Pytaliśmy strażaków jak wiele trudu kosztuje to ochotników, którym mieszkańcy gminy są bardzo wdzięczni za ich wysiłek:

– mówił Jacek Kościański – Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniecpolu oraz mieszkańcy gminy. Jakich miejscowości dotyczy problem braku stałego dostępu do wody oraz jak wygląda praca strażaków?

Dodawał Marcin Kościański z OSP w miejscowości Łysiny. Problem z jakim zmaga się Gmina Koniecpol mogłaby rozwiązać budowa wodociągów. Kwota, jaka potrzebna jest na jego budowę to prawie 16 milionów złotych. Zadłużonej gminy na to nie stać, już zostało uruchomione specjalne konto na które można wpłacać środki.

Był to głos Andrzej Perlińskiego – sekretarza Gminy Koniecpol. Podczas naszej wizyty w Koniecpolu sprawdziliśmy w jaki sposób wodę dostarczaną przez strażaków starają się magazynować mieszkańcy części Gminy Koniecpol…

Mieszkańcy patrzą na prognozy pogody i czekają na deszcz. Jak mówią, jeśli popada na jesień, to możliwe, że woda w studniach może pojawić się w grudniu. Materiał przygotował Paweł Stępniewski.

Polecamy nasz wideoreportaż na ten temat:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj