Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biuro Obsługi Seniora pod nowym adresem już obsługuje petentów

Facebook Twitter

Seniorzy swoje sprawy załatwią już w łatwiej dostępnym miejscu, wprost z parteru i w samym centrum miasta. W Częstochowie do nowej siedziby przeprowadzono właśnie Punkt Obsługi Seniora.

Nie trzeba pokonywać schodów, a usługi mają być jeszcze łatwiej dostępne np. dla osób z problemami ruchowymi czy poruszające się na wózkach.

Włodzimierz Tutaj: Biuro Obsługi Seniora mieściło się przez dłuższy czas w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tam mieliśmy więcej barier architektonicznych. Było też to nieco dalej od centrum, ale chcemy ułatwić dostęp do tego punktu wszystkim seniorkom i seniorom. Dlatego jest on w tej chwili zlokalizowany właściwie tuż przy placu Biegańskiego przy ulicy Śląskiej 3/5, czynny w godzinach pracy urzędu.

– jak informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie – tutaj dowiemy się więcej o programach zdrowotnych jakie miasto oferuje osobom starszym. Można zapytać o komunikację zbiorową czy o instytucje działającę na naszym terenie na rzecz seniorów.

Włodzimierz Tutaj: Można tam otrzymać wszystkie informacje o programach wspierających seniorów, aktualnie realizowanych czy też planowanych, o tych udogodnieniach czy bonusach, na które mogą liczyć też ci przedstawiciele starszego pokolenia Częstochowy i dlatego stąd pomysł na to, aby tam zlokalizować obecnie Biuro Obsługi Seniora. Można załatwić sobie kartę „Częstochowski Senior”, odebrać kopertę życia. Zapraszamy generalnie na Śląską 3/5 z wejściem wprost z ulicy na parterze.

– dodaje rzecznik w Urzędzie Miasta Częstochowy – Włodzimierz Tutaj. Biuro Obsługi Seniora działa już przy ul. Śląskiej 3/5.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024