Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biblioteka w Żarkach zaprasza na spotkanie ,,Mandala jako droga do poznania siebie”

Facebook Twitter

,Mandala jako droga do poznania siebie'', to temat spotkania, na które zaprasza Biblioteka w Żarkach. Wydarzenie będzie miało miejsce 12 lutego o godzinie 16.00.

Biblioteka w Żarkach
fot.pixabay

Biblioteka w Żarkach zaprasza na spotkanie

Mandale, znane od wieków w różnych kulturach, zyskały nowe znaczenie dzięki pracom szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga. Ten pionier psychologii głębi odkrył, że w momentach dezorientacji i poszukiwania wewnętrznego punktu odniesienia, ludzie nieświadomie tworzą koliste rysunki. Te obserwacje, połączone z latami badań nad ludzką psychiką, pozwoliły Jungowi opracować metodę, dzięki której analiza mandali może odsłonić głęboki stan psychiczny osoby.

Rysowanie i kolorowanie mandali nie jest tylko formą artystycznego wyrazu, ale również narzędziem terapeutycznym. Badania wykazały, że ta praktyka przynosi szereg korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pomaga w skupieniu myśli i koncentracji, otwiera drogę do lepszego poznania samego siebie, stymuluje wyobraźnię oraz kreatywność. Co więcej, mandale umożliwiają wyrażenie uczuć, myśli i lęków, które mogą być trudne do wyartykułowania w inny sposób. Działają kojąco na umysł, przynosząc wyciszenie i relaksację.

Znaczenie mandali w dzisiejszych czasach wykracza poza granice psychologii. Stały się one popularnym narzędziem wspierającym rozwój osobisty i duchowy, a także metodą radzenia sobie ze stresem i napięciem. Warto zatem poświęcić chwilę na stworzenie własnej mandali, by odkryć jej pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Biblioteka w Żarkach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024