Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatnie dla dzieci terapia poprzez działania artystyczne

Facebook Twitter

Działa już w Częstochowie Centrum Arteterapii stworzone przez popularną aktorkę Sylwią Oksiutę-Warmus. Przy ul. Mirowskiej dzieci z różnymi dysfunkcjami mogą skorzystać z wielu proponowanych form terapii poprzez sztukę.

Wśród prowadzonych przez terapeutów i artystów zajęć jest plastyka, muzyka, poezja czy działania teatralne. Wszystko bezpłatnie dla osób zainteresowanych…

Mówi pomysłodawczyni i autorka projektu Sylwia Oksiuta-Warmus, na co dzień aktorka częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza. Centrum arteterapii zostało otwarte pod koniec roku, sporo z propozycji już przetestowały rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi…

Jak mówi częstochowska arteterapeutka, zajęcia przygotowywane w centrum to też propozycja dla osób, które chcą spędzać w tej artystycznej formie czas z dziećmi, spróbować nowych form wspierających i terapeutycznych dla swoich podopiecznych.

Najbliższe spotkanie 20 stycznia w Częstochowskim Centrum Arteterapii jest organizowane z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Polecała Sylwia Oksiuta-Warmus, pomysłodawczyni projektu w mieście.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020