Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatna mammografia już dla 45-latek. Gdzie w Częstochowie?

Facebook Twitter

Więcej kobiet skorzysta z bezpłatnej mammografii. Rozszerzony został Program Profilaktyki Raka Piersi finansowany przez NFZ. Od 1 listopada z badań będą mogły korzystać kobiety w wieku od 45 do 74 lat. Jakie muszą spełnić warunki?

Bezpłatna mammografia w Częstochowie bezpłatna mammografia

Z bezpłatnej mammografii będą mogły korzystać kobiety od 45 do 74 roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały takich badań w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki ) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Taką bezpłatną mammografię można zrobić w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Mobilna pracowania mammograficzna będzie w Częstochowie przy markecie przy ulicy Focha w drugiej połowie listopada, takie badania także w Konopiskach i w Koniecpolu.

Bezpłatna mammografia – gdzie można się przebadać?

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:

Częstochowa – przy markecie Auchan, ul. Focha Ferdynanda 7/15
20 listopada w godzinach od 9.15 do 17.00
21 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00

Konopiska – 22 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Lipowa 3
Koniecpol – 23 listopada w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Armii Krajowej 2

Kolejne badania zapowiedziano na grudzień:

  • 11 grudnia, w godzinach 09.00 – 18.30,
  •  12 grudnia, w godzinach 08.00 – 18.00.

Bezpłatna mammografia

Szczególnie zapraszamy nowe roczniki Pań urodzonych w latach 1974 – 1978, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz Panie urodzone w latach 1949 – 1953, które mogą powrócić do programu.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Informacje jak skorzystać z mammografii umieszczone są także na stronie www.pacjent.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024