Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Bezpieczny Weekend” z częstochowską drogówką

Facebook Twitter

Jak co roku, w okresie świąt wielkanocnych, częstochowska drogówka prowadzi działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczny Weekend”. Rozpoczynają się one już dzisiaj (07.04) i potrwają aż do poniedziałku do godz. 22:00.

policja
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Bezpieczny Weekend

W tych dniach będzie można spotkać na drogach więcej niż zazwyczaj, policyjnych patroli. Wszystko po to, aby każdy szczęśliwie i bezpiecznie dotarł do celu i mógł spotkać się z najbliższymi.

W okresie tym na drogach pojawi się jak zwykle więcej samochodów. Taka sytuacja może generować wzrost liczby kolizji lub nawet wypadków. Wiedzą o tym dobrze specjaliści z drogówki, dlatego, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych Częstochowy i powiatu, prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, stanu trzeźwości kierowców i prędkości, z jakimi się poruszają.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zwiększonego ruchu należy spodziewać się głównie 7 i 10 kwietnia

Będzie to związane z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku. Nad tym wszystkim będą czuwali policjanci, którzy zadbają zarówno o bezpieczeństwo zmotoryzowanych uczestników ruchu, jak i pieszych. Mundurowi nie pominą kwestii związanych z zapewnieniem płynności ruchu i tym, aby podróżujący przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że Wielkanoc to czas refleksji, nadziei, radości i życzliwości. Postarajmy się więc, by podróż samochodem, pomimo możliwych utrudnień na drodze, była przyjemna i bezpieczna.

Apelujemy do kierujących o rozwagę podczas jazdy. Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, stosujmy się do ograniczeń prędkości, panujacych warunków na drogach, respektujmy prawa pieszych, a przede wszystkim nie wyjeżdżajmy w trasę, jeżeli wcześniej piliśmy alkohol.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Działania „Bezpieczny Weekend” dodatkowo będą wspierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na relacje pomiędzy kierowcami, a niechronionymi uczestnikami ruchu. Policjanci będą głównie podkreślali konieczność ustępowania pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach, czy obserwację przez kierowcę drogi i jej otoczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności w trakcie zbliżania się do przejścia dla pieszych.

Mundurowi zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy wyprzedzają lub omijają inny pojazd na przejściu dla pieszych. Za te wykroczenia należy spodziewać się oprócz wysokiego mandatu karnego i punktów karnych, również utraty prawa jazdy. A w przypadku pieszych natomiast, mundurowi przypomną o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, przebieganiem przez nie, wchodzeniem na pasy tuż przed jadącym pojazdem lub rozmawiania przez telefon podczas przechodzenia przez jezdnię.

Apelujemy do kierujących o rozwagę

Jedźmy ostrożnie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023