Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Bez podziałów Competition” czyli crossfitowe zawody w Częstochowie

Facebook Twitter

Już nie tylko jogging, nordic walking czy fitness. W Częstochowie coraz bardziej popularny staje się także crossfit.

fot. ZOE-Animation-Studio/pixabay.com

To wyjątkowy rodzaj aktywności fizycznej, który wymaga od uprawiających go osób dużej determinacji:

Crossfit ma taką opinię czegoś, do czego trzeba się przygotowywać, że to jest w ogóle jakiś hardkorowy poziom treningu, kojarzący się ludziom ze strongmeństwem, czyli z jakimiś kosmicznymi ciężarami albo z jakimś treningiem wydolnościowym typu MMA i przygotowywanie się na jakichś stacjach obwodowych. Po części jest to prawda, ale zawody w skrócie mają wyłonić najsprawniejszą osobę w danym dniu, czyli generalnie przekrój trzech filarów, na których crossfit się opiera – wydolność, ciężar i sprawność ogólna, czyli gimnastyka na przykład. Nasze zawody są skonstruowane w ten sposób, że element biegowy mamy, później łatwy element gimnastyczny – przysiad, pompka, padnij powstań, mamy sprawdzian siłowy, gdzie będą ludzie musieli zarzucić sztangę, crossfitowy trening nr 4, czyli miks wszystkiego w krótkim szybkim sprincie. 

– tyle Bartek Cekus. Tymczasem już w najbliższy weekend zaplanowano zawody crossfitowe, na które może przyjść każdy…

Zawody odbędą się 29. sierpnia, to jest ostatnia sobota wakacji na terenie Wake Park Częstochowa na ulicy Amonitowej i będziemy sobie trenowali w formule crossfit. Zawody nazywają się „Bez Podziałów Częstochowa”. Założenie jest takie, żebyśmy po prostu osoby, które trenują w ten sposób w różnych miejscach w Częstochowie – w każdej siłowni jest kilku crossfitowych zapaleńców – chciałem, żebyśmy się po prostu spotkali i przy fajnej pogodzie i scenerii potrenowali sobie w tej formule. 

– zapraszał Bartek Cekus. Aktywność w czasach pandemii to na pewno dobry pomysł. Im jesteśmy silniejsi, wysportowani i lepiej się odżywiamy, tym lepiej będziemy walczyli z każdą infekcją.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj