Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie pomoc dla mężczyzny, który stracił dach nad głową i jego zwierząt. Jest reakcja na naszą interwencję

Facebook Twitter

Jest reakcja na interwencję naszej słuchaczki, która zwróciła się o pomoc dla kaczek... zostawionych na posesji niedaleko Rynku Wieluńskiego. Zwierzęta zostały zaopiekowane, a częstochowianin, który stracił domostwo w pożarze, może liczyć na wsparcie jednej z częstochowskich fundacji.

Fot. Pixabay

Pomoc dla mężczyzny i dla jego zwierząt

Mówi prezes Stowarzyszenia Częstochowa Przyjazna Jerzykom, Jacek Tomasz Suchomel:

Tomasz Suchomel: Po interwencji naszej telefonicznej i zainteresowaniem się sprawy, dowiedzieliśmy się, że Pan ma pod opieką tam zwierzęta. To są zwierzęta hodowlane, kaczki. I istniała prośba, żeby zaopiekować się zwierzętami, bo ten pan przebywał w szpitalu w wyniku pożaru, odniósł jakieś tam obrażenia. Jesteśmy zainteresowani pomocą też Panu i tym zwierzętom. Nasze stowarzyszenie może zakupić karmę i jakoś dowieźć, żeby nadal ten pan mógł mieć jakiś pokarm dla tych zwierząt.

Zgłosili się przedstawiciele jeszcze innej organizacji pomocowej, którzy również zaoferowali wsparcie. Zarówno w opiece nad zwierzętami, jak i dla poszkodowanego w pożarze mężczyzny:

 Po głębszej analizie i naszych telefonach dowiedzieliśmy się, że Fundacja w Częstochowie interesuje się losem tego pana. Zaproponowali mieszkanie zastępcze. Także sąsiedzi też tutaj działają. Pomoc będzie udzielana.

Radio Jura: Jeśli chodzi o zwierzęta, to są zapakowane tak?

Tomasz Suchomel: Zwierzęta są zaopiekowane. Nadal pan się nimi opiekuje. Stowarzyszenie może doraźnie pomóc, ale my jako stowarzyszenie też nie mamy prawa komuś odbierać zwierząt. Chyba że zwierzęta są maltretowane czy jest jakaś inna forma znęcania się nad zwierzętami.

Z Jackiem Tomaszem Suchomelem rozmawiał Mariusz Osyra. Za ważny sygnał o potrzebie pomocy poszkodowanemu mężczyźnie i jego zwierzętom dziękujemy naszej słuchaczce. W każdej innej ważnej sprawie warto wybrać nasz numer 34 389 89 89.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023